AK PARTİ İL BAŞKANI A.KEMAL AYAZ-4 MERAL HANIMA DESTEĞİNDEN ÖTÜRÜ İYİ PARTİLİLER SANA TEŞEKKÜR EDİYORLAR

1 ay önce
1.130 kez görüntülendi

AK PARTİ İL BAŞKANI A.KEMAL AYAZ-4  MERAL HANIMA DESTEĞİNDEN ÖTÜRÜ İYİ PARTİLİLER SANA TEŞEKKÜR EDİYORLAR

AK PARTİ İL BAŞKANI A.KEMAL AYAZ-4

MERAL HANIMA DESTEĞİNDEN ÖTÜRÜ İYİ PARTİLİLER SANA TEŞEKKÜR EDİYORLAR

17/09/2021 

Iğdır’da daha doğrusu bölgemizde bir İYİ Parti ve Meral Akşener rüzgarı esti. Ben kendilerini Arpaçay’dan Diyadin’e kadar izledim. Dipten gelen bir dalga var. Toplum gerek ekonomik yönden, gerek ağır zamlardan ve pandemi sürecinden ötürü bunalmış. Geçimi zorlaşmış, günlük ekmeğini bile çıkaramıyor. Bu yüzden de iktidara kızgın ve bir çıkış olarak İYİ Parti’yi, MERAL ABLA’YI destekleyenler giderek fazlalaşıyor. Bunu gezisini izleyen ben çok yakından müşahede ettim. Zaten resimlerde apaçık bunu ortaya koyuyor,

         Bu arada ilginç bir şey yaşandı Iğdır’da. Daha doğrusu Iğdır AK Parti teşkilatı, aşağıdaki afiş ile Iğdır’ı donattı. İlk bakışta Meral Hanım’ın gelişini gölgelemeye yönelik bir tutum gibi görünse de halktan gelen tepkiler ilginç. Bu afiş asmanın işe yaramadığını ve hatta geri teptiğini rahatlıkla söyleyebilirim. İnsanlarda :

-Bu ne saygısızlık diyenlerde var.

-Gereksiz bulanlarda.

-Ya bu afişi asmanın zamanı mıydı? Karabağ savaşından sonra bir anlamı olurdu ama şimdi ne alaka

-İlimize bir genel başkan geliyor. Bu Iğdır’ın misafirperverliğine hiç yakışmadı

Sağolsun Ali Kemal Ayaz başkanda İYİ Partiye destek veriyor.

 

İşte bu yorumu yabana atmamak gerekir. Bilindiği gibi Ali Kemal Ayaz  MHP kökenlidir. Meral Akşener’de öyle. Dolayısıyla içinden gelerek acaba eski ülkücüdaşıma nasıl destek veririm diye içinden geçirir ve güya köstek oluyor görünerek özünde bu desteği vermiş oluyor.

Bu düşünce tarzı aklıma yattı. Şimdiye kadar Meral Akşener’in gezilerinin hiçbirinde böyle bir afiş asılmadığına ve bu yalnızca Iğdır’a özgü olduğuna ve bu uygulamanın İYİ Partiyi mazlum, mağdur pozisyonuna sokup, halkın AK Partiden soğuyup Meral Ablalarına daha gönülden bağlanmalarına yol açtığına göre.

Afişin içeriğinin tutarsızlığı, anlatım ve imla hataları ile dolu olmasından ziyade, zamanlaması insanı ister istemez bu düşüncelere götürüyor.

Ve ben bu bakımdan Ali Kemal Başkanın içten içe duygularını bu yolla afişe ederek İYİ Parti ve Meral Akşaner’i itham eder pozisyonuna girerek, omuz verdiğine eminim.

Polisiye olaylarında cinayeti işleyenin kim olduğu hususunda bu cinayet kimin işine yarar düsturundan hareket edilir.

Bu olayda kimin işine yaramıştır İYİ Partinin. Hatırlayalım Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın e –muhtırası AK Partinin oylarında büyük artışa neden olmuştu. Güya e- muhtıra ile AK Partinin önünü kesmek istemiş ama özünde AK Partiye yaramıştı.

İşte Iğdır AK Parti Teşkilatının da bu afiş ile kenti donatması böyle bir etki yaratarak İYİ Parti ve Meral Abla’ya dolaylı destek vermiştir.

Bu nedenle İYİ Partililer AK Parti Başkanı Ali Kemal Ayaz’a teşekkür ediyorlar
Eh ne de olsa kendisi de  MHP’den  ayrılma bir ülkücü.

Bu kadarcıkta eski dava arkadaşlarına bir katkısı olsun canım

NOT: Afişle ilgili olarak DEVA Partisi Başkanı Av.Yusuf Arslan’da AK Partili yönetimine Türkçe, tarih ve felsefe dersi vermiştir. Okuyup yararlanın.

TAVSİYELER…
“Bizans’ın Torunu Değiliz Ama Karabağın FATİHİYİZ” cümlesi baştan sona hatalı. Şöyle ki;
1) Anlatım Bozukluğu: Cümlede anlatım bozukluğu var. Bu konuda Türkçe/edebiyat öğretmenlerinden yardım alınmasını tavsiye ederim.
2) Korelasyon Yokluğu: ‘Bizans torunu olmamak’ ile ‘Karabağ fatihi olmak’ arasında her hangi bir bağlantı yok. Bu konuda mantık/felsefe öğretmenlerinden yardım alınmasını tavsiye ederim.
3) Gramer Hataları: Karabağ, tıpkı Bizans gibi özel isimdir. Özel isimlerin sonuna gelen eklerin kesme (‘) işareti ile ayrılması gerekir. Vurgu amacıyla yapılsa anlaşılabilir ama ‘fatihiyiz’ kelimesinin büyük harflerle yazılması da esasen yanlış. Bu konuda dil bilgisi öğretmenlerinden yardım alınmasını tavsiye ederim.
4) Tarih Bilgisi Eksikliği: Tarihçi İlber Ortaylı’ya göre Osmanlı İmparatorluğu, 2. Roma olan Bizans’tan sonra gelen 3. Roma’dır. Fatih Sultan Mehmet’in ve ondan sonra gelen padişahların bir unvanı da Sultan-ı Rum’dur yani Bizans İmparatoru’dur. Tarihçi Murat Bardakçı’ya göre Bizans’ın siyasi mirasını devralan Osmanlı’nın mutfağı, saray teşkilatı, mimarisi vs. büyük ölçüde Bizans kültürünün tesirindedir.
Gelelim ‘Bizans torunu olmama’ meselesine;
Osmanlı’nın ikinci padişahı Orhan Gazi’nin üç eşi Bizanslı’dır.
Orhan Gazi’nin oğlu 1. Murat’ın annesi Bizanslı’dır.
1. Murat’ın oğlu 1. Beyazid’in annesi de Bizanslı’dır.
Yani Osmanlı sultanları, öz be öz Bizans torunudur!
Bu konuda tarih öğretmenlerinden yardım alınmasını tavsiye ederim.
5. Son olarak; kısaltmaların baş harfi büyük yazıldığı için o partinin kurumsal ismi, ‘AK Parti’ şeklinde yazılır ‘Ak Parti’ şeklinde değil. Bu konuda parti tüzüğüne ve parti kurumsal kimliğine bakılmasını tavsiye ederim.

 

 

 

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık