SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ:KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

3 ay önce
68 kez görüntülendi

SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ:KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ:KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

03/11/2022

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi örnek bir çalışmaya imza atarak okul bahçesinde Kızılay için kan bağışı kampanyası düzenledi.

Okul bahçesinde düzenlenen “Kan bağışlamak, hayat kurtarmakla eş değerdir. Kampanyası çerçevesinde etkinlikte 64 ünite kan, 8 ünite kök hücre toplandı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren okul müdürü Vedat Karasu,” Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 85 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %1’i kadar olduğunu göstermektedir. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. Kanın tek kaynağı insandır. Bu hayati sıvının başka bir muadili yoktur. Bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmakla eş değer tutulur. Hiç tanımadığınız insanlara kan bağışlayarak derman olabilir, hatta kan bağışlayarak kendi sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Okulumuzda düzenlediğimiz 01.11.2022 Salı günü saat10.00-16.30 arasındaki etkinlikte 64 ünite kan, 8 ünite kök hücre toplanmıştır. 18 gönüllümüzün değerleri uygun olmadığından bu bağışçılarımızdan kan alınamamıştır. Bağışçılarımız öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizden oluşmuştur. Etkinlik süresince bizlerle birlikte olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Servet Canlı’ya; Şube Müdürlerimiz Mehmet Nurullah İnanç, Aziz Akar, Cevdet Parlar, Tülay Aydın, İstek Bulut’a; Iğdır Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi katılımcı öğretmenlerimize; 125.Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Ali Ekber İpek’e; Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenlerine, velilerine ve öğrencilerine teşekkür ederiz.”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık