16/06/2020

Iğdır Üniversitesi Yönetim Kurulu; 04.06.2020 tarih ve 2020/27 sayılı toplantısında Doç. Dr. Duried Alvazeer’in Sağlık Bilimleri Fakültesi  Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı profesörlük kadrosuna, Doç. Dr. Gökhan Çalışkan’ın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı profesörlük kadrosuna; 15.06.2020 tarih ve 2020/28 sayılı toplantısında ise Kıymetli Hemşerimiz Doç. Dr. Serkan Künü’nün İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı doçent kadrosuna atanmasına karar verdi. Profesörlük ve doçentlik unvanlarına hak kazanan öğretim üyeleri, Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın elinden cübbelerini giydiler.

Senato odasında düzenlenen cübbe giyme törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma başta olmak üzere Iğdır Üniversitesi Yönetim Kurulu üyeleri, unvan almaya hak kazanan öğretim üyeleri ve meslektaşları katıldı. Profesörlük ve doçentlik unvanlarını almaya hak kazanan öğretim üyelerine cübbelerini giydirdikten sonra kısa bir konuşma yapan Rektör Alma; “Öncelikle yeni unvanlarını alarak akademik başarı gösteren öğretim üyelerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Değerli meslektaşlarımızın bilimsel çalışmalarıyla eğitime sürekli katkı sağlayacağından hiçbir şüphem yoktur. Iğdır Üniversitesinin her bir ferdini ailemizin bir parçası olarak görüyor ve destekliyoruz. Üniversitemizi hep birlikte daha ileriye taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

            Yeni unvanlarını alarak akademik başarı gösteren Kıymetli Hemşerimiz Doç. Dr. Serkan Künü ve diğer eğitimcilerimizi kutlar Akademik hayatlarında başarılar dileriz.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir