MESLEK LİSELERARASI DAYANIŞMA

1 yıl önce
211 kez görüntülendi

MESLEK LİSELERARASI DAYANIŞMA

07/04/2021

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü nün “1000 Okul Sosyal etkinliklerde buluşuyor “ Projesi kapsamında hazırlan program çerçevesinde yürütülen çalışma ile Iğdır Mesleki Teknik Okulların Öğrencileri Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Resim Ve Müzik Sanatlarını Öğrenerek Sanatlarını İcra ediyorlar.

Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerinin koordinasyonunda Iğdır Meslek Teknik Anadolu Lisesi,Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile 70.yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine resim çizmeyi ve müzik eserlerini icra etmeği öğretiyorlar.

Sanatla ilgilenmekten çok hoşlanan meslek lisesi öğrencileri eğitim zamanını dört gözle bekliyorlar. Çevirim içi olarak başlayan eğitimler zaman zaman Güzel Sanatlar Lisesinde yüz yüze de devam edebiliyor. Velilerinin izinleriyle eğitime katılan öğrenciler yaptıkları işten çok zevk aldıklarını, öğrendiklerini gelecekte de uygulayarak devam etmek istediklerini,sanatla uğraşmanın çok zevkli bir iş olduğunun farkına vardıklarını, bu yolla hem sosyal hayatta daha etkin bir şekilde katıldıklarını, hem de hayatlarındaki bir boşluğu güzel şeylerle uğraşarak doldurduklarını ifade ediyorlar. Mesleki eğitim öğrencileri hayatın çok yönlü olduğunu bu sayede öğrenmiş olduk bizler de eğitim gördüğümüz meslek alanlarının dışında yeteneklerimizin olduğunu fark ettik.Bu yeteneklerimizi fark etmelerini sağladıkları ve icra etme konusunda kendilerine yardımcı oldukları için Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ettiklerini ve minnet duyduklarını söylediler.

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,” Yapılan çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü nün “1000 Okul Sosyal etkinliklerde buluşuyor “ Projesi kapsamında hazırlan program çerçevesinde yürütülüyor.”dedi.

Milli eğitim Müdürlüğünde Meslek Liselerinden sorumlu Şube Müdürü Aziz Akar’da” Mart ve Nisan aylarını kapsayacak şekilde iki aylık bir süreyle devam edecek olan eğitimlerin tamamlanmasından sonra,hem resim hem de müzik dallarında yarışmalar yapılarak dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

İlk üç dereceye girenler ayrıca Türkiye genelindeki yarışmaya da katılacaklar. Yarışma eserleri video çekimi yapılarak yarışmaya katılacaklar.Ayrıca katılımcı bütün öğrencilere katılım belgeleri dağıtılacak. şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık