KORUCULARA HİZMET İÇİ EĞİTİM

2 yıl önce
336 kez görüntülendi

KORUCULARA HİZMET İÇİ EĞİTİM

24/10/2020

   İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda   Iğdır ’da görev yapan güvenlik korucularına “Hizmet içi Eğitim” verildi.Kültür Merkezi konferans  Salonu’nda düzenlenen programa Vali, Belediye Başkan Vekili, H. Engin Sarıibrahim Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Özcan Güngör, , Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan ve Hizmetiçi Eğitim Programı için görevlendirilen İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü personelleri ,Güvenlik Korucuları katıldı.i programında pandemi kurallarına uyuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Güvenlik Koruculuğu kısa tanıtım filminin gösterilmesiyle devam etti.
               Programın açılış konuşmasını Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca yaptı. program sırasıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Özcan Güngör ve Vali H. Engin Sarıibrahim birer konuşma yaptı.
         Program da İl Jandarma Komutanlığı’nca koruyucu güvenlik önlemleri sunumu yapıldı. Program daha sonra soru ve cevapların verilmesi ile son buldu.
             Vali H. Engin Sarıibrahim,konuşmasında,”Her türlü hava koşulunda,şartlarında  fedakarca bu vatan için çalışacağız. Güvenlik korucuları olarak sorumluluğunuz çoktur”dedi
                Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Özcan Güngör ,”Güvenlik işleri sadece Iğdırla sınırlı değildir.Bu sınır hattında özgürlüğün bağımsızlığın ve bu memleketin güçlenmesinin sizin katkılarınızla çok anlamlı olduğunu ve gelecekte bu memleketin milletin çok büyük işler yapacağına hiç şüphemiz yok sizde bu işleri önemli görün Iğdır sınırda bir şehir sizin yaptığınız iş sadece hainlerle savaşmak değildir. Görüyorsunuz herkes üzerimize geliyor.Azerbaycan da olan olayları görüyorsunuz.Adamlar göz göre göre  şehirleri bombalıyorlar Sivilleri vuruyorlar herkes susuyor.Ab toplantı yapıyor.Tek kelime bir söz yok. Saros toplantı yapıyor Azerbaycan anlaşma yapmalı diyor.Herkes açıklama  yapıyor siz duydunuz mu Bu adamlara işgalci diyen,yok demezler demeyecekler. Sadece sizi Azerbaycan’ın kardeşi  veya Azerbaycan’ı Türkiye’nin kardeşi olarak görüyorlar.Toparlanırsak yapılan bu haksızlıkları ortadan kaldıracağız. bin yıldır mazlumların yanında olduk olacağız da”şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık