KIZLAR ELBİSENİN GÜNAHI NE

1 yıl önce
345 kez görüntülendi

 KIZLAR ELBİSENİN GÜNAHI NE

 KIZLAR ELBİSENİN GÜNAHI NE

 

06/08/2021

Bir şarkı vardı hani:

Ben yolumu kaybettim yolların günahı ne

 

Havaların ısınmasıyla birlikte giyim ve kuşamlarda bir rahatlık ve serbestlik oldu. Kışlıklar denklere tıkılırken, yazlıklar çıkarıldı ya da yenileri alındı.

          Bu bakımdan Iğdır’ın maşallahı vardır. İnsanlarımız ve özellikle de gençlerimiz iyi giyinmesini ve kendilerine yakıştırmasını bilirler.

          Şıklığın, temizliğin ve çağdaşlığın ölçüsüdür de bu.

          Ne var ki bazı kızlar bunun hakkını vermiyorlar. Veremiyorlar.

          Zaman zaman rastlıyorum. Genç kız. Oldukça da güzel. Ve vücuduna, güzelliğine yaraşır bir biçimde de giyinmiş. Askılı kol ve miniye kaçan bir etek ya da rob.

          Her şey güzel. Ama yürürken, kız iki de bir eteğinin veya elbisesinin yenlerini çekiştirip duruyor. Sanki çekince etek uzayacakta, bacakları gözükmeyecek.

          Ah bi tanem sen o elbiseyi, eteği aldığında kısa olduğunu görmedin mi? Yoksa komşu kızından ödünç mü aldın. Niye çekiştirirsin eteğini.

          Yok utanıyor ve çekiniyorsan o zamanda uzun, yerlerde sürünen pespaye elbise giyersin. Burası özgür bir ülke. Kimse bir şey demez, sana dönüp bakmazlar bile.

          Hem diyeceksin ki benim güzelliğim görünsün. Bakışlar benim üzerimde olsun. Şişinip dursunlar. Ben de aframı taframı, birazda havamı atayım. Hem de eteğini çekiştire çekiştire yürüyeceksin. Allah aşkına komik olmayın.

          Kendine ve bacaklarına güvenen kız içinden geldiği gibi giyinir. Ve bu kimseleri de ırgalamaz. Yalnızca bakanlar iç çekerler o kadar.

          Ya da karafatma olursun ve hiçbir genç te sana bakmaz.

          Diğer bir grupta tesettür diyerek bu cehennemi sıcakta örtünüyor. Saçını başını örtüyor ama, vücut hatları olduğu gibi görünecek daracık elbiseler giyiyor. Çorap giyiyor. Eteğinin yırtmacı dizden yukarıya. Bir de makyaj yapıyor ki sanırsın podyuma çıkacak ya da sahne alacak.

          Tesettürün tek amacı vardır. Tahrik edici olmamak. Erkek gözünden sakınmak. Bunlar sakınmak şöyle dursun, muharrik olmak için ellerinden geleni yakıyorlar.

          Ancak iki şeyi itiraf etmeliyim. Birincisi bu ekolde olanlar, çağdaş geçinen kızlara göre daha rahat davranıyorlar.

          İkincisi de pek uyumlu ve güzel giyiniyorlar.

          Ne var ki bu konularda yalnızca saçını örtüp de diğer objelerini, yemişlerini sergilemekten kaçınmıyorlar. Ve bu da bir tuhaf tezatlık gösteriyor.

          Gariplikler ülkesiyiz vesselam.

          Bense kızlar sevap işleyin derim.

Malum GÜZELE BAKMAK SEVAPTIR DA

 

 

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık