Kılıçlar Azerbaycan Bayrağı İle Işıklandırılsın

2 yıl önce
314 kez görüntülendi

Kılıçlar Azerbaycan Bayrağı İle Işıklandırılsın

Yeşil Iğdır Gazetesinin yazarlarından Tarihçi Öğretim Görevlisi Arslantürk Akyıldız Ermenilerin Iğdır ve çevresinde yapmış oldukları katliamları simgeleyen anıt müzenin  Azerbaycan Bayrakları ile ışıklandırılmasını önerdi.

Tarihçi öğretim görevlisi Arslantürk Akyıldız yaptığı paylaşımda: “Iğdır’da bulunan ” Ermeni Mezalimi Anıt”ın gökyüzüne uzanan kılıçları geceleri , Türkiye- Azerbaycan bayrakları şeklinde ışıklandırılması yerinde olur diye düşünüyorum. Bu anıtın Ermenistan dan görülüyor olması açısından güzel bir mesaj olur. Ayrıca Milli hislerimizi ifade etmiş oluruz.” Dedi.

30 yıl önce Karabağı bir oldu bitti ile işgal eden Ermeniler 30 yıldır hiç durmadan Azerbaycan’ı taciz ettiler, saldırılar gerçekleştirdiler. 30 yılda Ermenilerin yaptığı saldırılarda birçok sivil ve asker yaşamını yitirirken, Azerbaycan olaylara sürekli diplomasi yolunu tercih ederek karşılık vermiştir. Geçtiğimiz hafta bardağı taşıran Ermenilere hadleri bildirilmeye başlanmış ve Karabağ’da çok ciddi çatışmalar meydana gelmiştir.

Azerbaycan ordusu kararlı bir şekilde 30 yıl önce işgal edilen topraklarını birer birer geri alıyorlar.

Bu süreçte Türkiye halkı  Azerbaycan’ın yanında olduğunu ortaya koymuş, desteğini açıklamıştır.

Bu bağlamda Kılıçların Azerbaycan ve Türk bayrakları ile ışıklandırılması yerinde olacaktır.

Yetkililerin bir an önce bunu gerçekleştirmesi güzel bir girişim olacaktır. 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık