JANDARMA ÇALINTI KÜÇÜK BAŞ HAYVANLARI BULDU

2 yıl önce
306 kez görüntülendi

JANDARMA ÇALINTI KÜÇÜK BAŞ HAYVANLARI BULDU

02/09/2020

Iğdır İli Melekli Beldesi Gazinolar bölgesinde bir şahsa ait küçükbaş hayvanlardan (26) adet koyun 22.08.2020 tarihinde kayboldu.Iğdır İl J. K. lığı JASAT dedektiflerince yapılan araştırmalar neticesinde olayın hayvan hırsızlığı olduğu tespit edildi.Devam eden çalışmalar neticesinde; hayvan hırsızlığı olayını (2) şüpheli şahsın gerçekleştirdiği ve akrabaları olan şahsa değerinin  altında bir fiyat karşılığında satıldığı öğrenildi. 

Iğdır İl J. K. lığı ekiplerince Iğdır merkezinde (2) ayrı adrese yapılan operasyon neticesinde, hayvanların nakledilmesinde kullanılan (1) adet araç, (24) adet küçükbaş hayvan, hırsızlık şüphelisi ve çalıntı hayvanları satın alan toplam (3) şüpheli yakalanmıştır. C. Savcısının talimatları doğrultusunda yürütülen soruşturma neticesinde, yakalanan küçükbaş hayvanlar sahibine teslim edilmiştir. Toplam (3) şüpheli ile (1) araç hakkında (TCK 142. Maddesi; Büyük veya Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı) adli işlemlere başlatıldı.
Iğdır İl Jandarma Komutanlığınca, özellikle vatandaşlarımızın menfaatlerini korumak için her türlü hırsızlık faaliyetleriyle olan mücadeleye mesai mefhumu gözetmeksizin kararlılıkla devam edilecektir.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık