İYİ PARTİLİ HANIMLARDAN “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ”NİN İPTALİNE TEPKİ

1 yıl önce
210 kez görüntülendi

İYİ PARTİLİ HANIMLARDAN “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ”NİN İPTALİNE TEPKİ

İYİ PARTİLİ HANIMLARDAN “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ”NİN İPTALİNE TEPKİ

28/06/2021

Iğdır kültürel olarak hacminin çok üstünde bir kültüre sahiptir. Son derece sosyal bir yapıları olup ülke sorunlarına karşıda duyarlıdırlar. Bu bağlamda İYİ Partili hanımlar İstanbul Sözleşmesi’nin iptalini parti il binasında kınadılar. Ve aşağıdaki açıklamayı yaptılar. Türkiye ve Iğdır İYİ günlere bu hanımlar sayesinde kavuşacaktır. Zaten genel başkan da bir hanımdır. İYİ’liğin güzelliğin, dürüstlüğün timsali olan hanımlar, beklenilen İYİ Türkiye’yi kurma azmi içindeler.

İYİ Parti Iğdır İl Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Emine Edibali ve arkadaşlarının açıklamaları şöyle:

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN VAZGEÇMİYORUZ

    İstanbul Sözleşmesi adıyla bilinen “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”nin 19/Mart/ 2021  tarihinde sabaha karşı yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 1Temmuz2021 tarihinde yürürlükten çıkacağı açıklanmıştır.

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden resmi olarak çıkmasına günler kaldı. İstanbul Sözleşmesi adıyla bilinen “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”nin 19/Mart/2021  tarihinde sabaha karşı yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle 1/Temmuz/2021 tarihinde yürürlükten çıkacağı açıklanmıştı.

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden resmi olarak çıkmasına günler kala hepimiz tüm kadınlar endişeliyiz

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN VAZGEÇMİYORUZ “Istanbul Sözleşmesinden Vazgeçmiyoruz!”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık