Iğdır’dan Ermenistan’ın Azerbaycan’a Saldırısına Kınama

2 yıl önce
420 kez görüntülendi

Iğdır’dan Ermenistan’ın Azerbaycan’a Saldırısına Kınama

28/09/2020

Ermenistan’ın, Azerbaycan’a yeniden saldırması Iğdır’da tepkilere neden oldu.Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal ve Iğdır’da yaşayan Azerbaycanlı vatandaşlar Ermenistan’ı kınadılar.

Türk ve Azerbaycan  bayraklarıyla açıklama yapan  Azerbaycan vatandaşları”Azerbaycan’ın yanındayız Ermeni saldırılarını kınıyoruz, Ermenilere gereken ders verilmelidir “dediler.

Serdar  Ünsal,”Ermenistan  bir terör devletidir.”

  Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal,”Ermenistan yine ağababası Rusya’nın desteği ve kışkırtması ile Azerbaycan’a saldırdığını sivilleri hedef alarak terör devleti olduğunu ortaya koyduğunu söyledi..

Ünsal,Her fırsatta ateşkesi bozan Ermenistan son ateşkesi ile birlikte  Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerini hedef almış sivilleri öldürmüştür.Bu bir devlet terörüdür. ABD Rusya ve AB  bu Ermeni terörüne ,Ermeni çetecilere dur demelidir.Bu da gösteriyor ki Ermeniler yine ateşle oynuyor ve bunun bedeli ağır olacaktır.Nitekim Azerbaycan ordusu  12 Ermenistan füze  rampasını dağıtmıştır.Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev,Milli seferberlik ilan etmiştir. Azerbaycan halkı topyekün savaşmaya hazırdır.Bu sefer Ermenilere gereken cevap verilecektir.Türkiye  olarak azerbaycan’ın yanındayız ve olmaya devam edeceğiz.Gerekirse gönüllü olarak gidip cephede savaşacağız”şeklinde konuştu.

Ünsal, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği olarak kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındayız ve savaşada hazırız.Azerbaycan’a başsağlığı dileğinde bulunuyorum” şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık