Iğdır Üniversitesi, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi İş Birliği Yapacak!

2 ay önce
51 kez görüntülendi

Iğdır Üniversitesi, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi İş Birliği Yapacak!

Iğdır Üniversitesi, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi İş Birliği Yapacak!

25/11/2022

Iğdır Üniversitesi ile Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi arasında Erasmus+ ve akademik iş birliklerini kapsayan ikili protokoller imzalandı.
“Uluslararasılaşma” hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Iğdır Üniversitesi, bu kapsamda önemli bir adım daha attı.
Iğdır Üniversitesi ile Bosna Ersek Tuzla Üniversitesi arasında Erasmus+ ve akademik iş birliğine yönelik geniş kapsamlı protokoller imzalandı.
Mevkidaşı Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic ile birlikte protokol metinlerini imzalayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ardından bir açıklama yaparak söz konusu protokollerin kapsamı ve önemine vurgu yaptı.
Bundan sonraki süreçte Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ile öğrenci, akademik personel değişimi ve bilimsel çalışmalar gibi pek çok alanda ortak projeler yürütüleceğini belirten Rektör Alma, “Karşılıklı iş birliği çerçevesinde paydaşımız Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ile önemli projeler hayata geçireceğimize inanıyorum. Protokollerin hazırlanmasında emeği geçenler teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
Protokol töreni günün anısına fotoğraf çekimi, hediye takdimi ve iyi niyet temennilerinin ardından son buldu.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık