22/04/2020

Iğdır Otobüsçüleri Dernek Başkanı Hasan Aras Haksız rekabete dur denilmesi için çağrıda bulundu.

 Başkan Aras yaptığı açıklamada:”Salgın ve karantina süreci boyunca yalnız bırakılan sektörümüz kısıtlama, sosyal mesafe, 50 kapasite gibi tüm zorluklara rağmen kendi imkan ve çabaları ile otogarlarda zorlu koşullara rağmen yolculara hizmet vermeye çalışmaktadır.

Bu süreçte D 2 belgesine kayıtlı Takografsız çoğu kayıt dışı 20 kişilik araçlara taşıma müsaadesi verilmesi, salgın riskini artırırken asıl işi D 1 belgesi ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmak olan sektörümüze yapılan çok büyük haksızlık adaletsizlik ve büyük bir darbedir.

İzin belgesi alarak yolculuk yapmak isteyen yolcular otobüs firmaları yerine otogarlarda kayıt dışı faaliyet sürdüren sorumsuz, bilinçsiz insanlar tarafından her gün otogar çevresinde, sokak aralarında D2 belgesine kaydedilmiş 20 kişilik Takografsız minibüslerle kayıt dışı fahiş fiyatlarla, biletsiz olarak ne yazık ki yolcu taşıması yapmaktadırlar.

 Kontrolsüz ve kayıt dışı haksız olan bu düzenin önlenmesi için Iğdır Valiliğinin ve Iğdır Emniyet Müdürlüğünün konuya ilişkin çalışma başlatmalarını rica ediyoruz.”İfadelerini kullandı.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir