HDP İL KONGRESİ YAPILDI

1 yıl önce
307 kez görüntülendi

HDP İL KONGRESİ YAPILDI

30/12/2020

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır 3. Olağanüstü İl Kongresi bugün gerçekleştirildi. Bahu düğün salonunda gerçekleşen kongreye halk yoğun katılım gösterdi.HDP, yüzlerce kişinin katılımıyla Iğdır İl Örgütü 3’üncü Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştirdi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü, “Umut ve cesaret ile örgütlenelim faşizmi yenelim” şiarıyla 3’ncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongreye, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, milletvekillerinin yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.  Meral Danış Beştaş: Mücadele sürüyor Kongrede konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, salondaki kalabalığın iktidarın “HDP’yi bitireceğiz” söylemlerine cevap olduğunu belirterek, “Ne yaparlarsa yapsınlar, halkımız hiçbir zaman mücadelesinden vazgeçmedi. Derinleşen faşizme karşı direniş ve mücadeleyi büyütüyoruz. Bugün irademiz ayakta” dedi. 

Tek liste ile gidilen kongrede emekli öğretmen Süleyman Serhat ile Semra Doğruyol il eş başkanlıklarına seçildiler.

Yönetim kurulunda ise Emin Erzurum, Makbule Soysal, Mehmet Selçuk, Nejla Kum, Adem Açılan, Mustafa Kaya, Kamuran Ardin, Murat Ulaş, H. Selçuk Toktaş, Mehmet Demir, Faruk Safa, Lezgi Gülcan, Musa Sönmez ve Murat Namkuli yer aldılar.

Yönetim kurulu yedek üyelerine Kemal Çakmak, Nurettin Karakuş, Onur Eray, Ali Arığ, Hamit Safa, Nevzat Can, Hasan Çakar ve Ferhat Taşdemir.

İl Disiplin Kuruluna Mehmet Şah, Özlem Güney ve Abdurrahman Abiç seçilirken, Kurultay delegeliklerine ise; Süleyman serhat, Kemal Seyrek, Hatice Doğruyol ile Şemam Kalkan seçildiler.

Vekil Eksik: Kayyumcuk başarılara imza atacakmış

Kongrede ilk konuşmayı HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik yaptı. Milletvekili Eksik Iğdır belediyesine atanan kayyuma değinerek belediye başkan yardımcılığına atanan Ak Partili Ferdi Turan’dan “Kayyumcuk başarılara imza atacakmış” diye bahsetti. Iğdır Milletvekili Dr. Eksik ’in konuşmasını içeren videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Daha sonra HDP Bm üyesi Özgür Zeydanoğlu Kürtçe bir konuşma yaptı. Son olarak ta HDP TBMM Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş bir konuşma yaparak önemli açıklamalarda bulundu. Beştaş’ın konuşmasını içeren videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık