ERMENİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE

1 yıl önce
236 kez görüntülendi

ERMENİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE

12/02/2021

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan,  Ermenistan ile sınırını kapalı tutmak için Türkiye’nin artık hiçbir sebebi kalmadığını ifade etti.

Ermenistan Parlamentosu’nda hükümetle soru-cevap sırasında milletvekili Gor Gevorgyan’ın sorusunu cevaplayan Ayvazyan, Türkiye’nin, uluslararası camianın baskısı altında yavaş yavaş normal sürece dönmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü Ermenistan’ı abluka altında tutmaya gerek kalmadı artık. Abluka, Artsakh’taki (Karabağ) statüko’ye bağlıydı. Şimdi güç kullanımıyla statüko değişti, dolayısıyla Türkiye’nin, Ermenistan ile sınırını kapalı tutması için artık bir sebebi kalmadı” ifadelerini kullandı.

Ermenistan ile Artsakh’ın (Karabağ) etrafında güvenlik ortamının pekiştirilmesinin, Ermenistan Hükümetinin ana hedefi olduğunu vurgulayan bakan, “Bu kolay bir sorun değil. Bir devlet ve toplum olarak tabi ki gerginliğin azalması için çaba harcamalıyız. Diplomasimiz, Ermenistan’ın güvenliği pekiştirmek üzere etrafımızda olumlu bir ortamın olması için her çabayı harcayacaktır” ifadelerini kullandı. (Ermeni Haber Ajansı)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık