EKREM DEMİRTEKİN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY

2 yıl önce
815 kez görüntülendi

EKREM DEMİRTEKİN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY

04/11/2020

 EKREM DEMİRİTEKİN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY

         Dün beraberinde Hasan Güneş ve Ziyattin Tik olduğu halde büromu teşrif eden Ekrem Demirtekin, 14 Kasım günü yapılacak olan AK Parti İl Başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

         Tabiatta siyasette boşluk kaldırmaz. Hemen bir şekilde doğan boşluk doldurulur.

         Ekrem böyle bir boşluğun doğduğundan ve tabanın kendisini istediğinden hareketle aday olduğunu ve ipi göğüsleyeceğini belirtti.

         Ben şu anki atanmış başkan Ali Kemal Ayaz hakkında bir şey söylemeye ya da yorum yapmaya kalkışamam. Zira kendilerini, geçmişini, siyasi tutumlarını bilmiyorum. Ama Ekrem Demirtekin hakkında çok şey söyleyebilirim.

         Yaş itibariyle olgunluğun zirvesinde. Zaten mizaç olarak da halim selim, ağırbaşlı, özü sözü bir, güven veren dürüst hem de fazlasıyla dürüst bir kişilik.

         Siyasetin ise her kademesinde bulunmuş, deneyim kazanmış, halkın ve partililerin teveccühüne  sevgi ve saygısına mazhar olmuş mümtaz, müstesna bir şahsiyet,

         Köy muhtarlığıyla başlayan siyasi geçmişi İl Meclis üyeliği ile devam etti.1989-1994 Kuzu güden Köyü muhtarlığı,1994-1999 İl Genel Meclisi üyeliği yaptı.

         1999-2000 yılında ANAP İl Başkanı seçildi. Ardından DYP il Başkanlığını üstlendi. Süleyman Soylu’nun ekibinde yer aldı.ANAP DYP birleşip Demokrat Parti kurulunca  Ekrem de Demokrat Parti İl Başkanlığını üstlendi.. Süleyman Soylu AK Parti saflarına katılınca Ekrem’de Ak Parti’ye geçti. Ve halen AK Parti’de siyaset yapmaktadır.

         Görüldüğü gibi hep merkez partilerde çalıştı. İstikrarlı düzgün bir siyasi ahlakı olduğu için de hep aranılan beğenilen bir isim oldu.

         Siyaseti olduğu kadar Iğdır sorunlarını da çok iyi bilen, bürokrasiyi yakından tanıyan ve fakat asla ucuz işlere tevessül etmeyen sağlam bir karaktere sahip olması onu halkın gözünde yükseltti. Irk, yöre, sınıf, mezhep gibi basit ve ayrıştıran yaklaşımlara asla itibar etmedi. O’nun gözünde insan olmak esastı. Zira kendisi de öyledir

         İşte Ekrem Demirtekin pek alışık olunmayan bu dürüstlüğünden güç alarak İl Başkanlığına aday oluyor. Sırtında kambur yoktur. Kimseye diyeti yoktur. Zaafı yoktur.

         Ekrem Demirtekin ayakları yere sağlam basan, yanılmayan yanıltmayan bir öngörü ve sezgiye sahiptir. Tabandan büyük destek olduğunu görmese başkanlığa talip olmaz diye düşünüyorum. AK Parti İl Başkanlığını layıkı ile yürütecek ve Iğdır’ın sevgi ve kardeşliğini pekiştirecek, kalkınmasını sağlayacak v e koltuğun hakkını verecek ender bir şahsiyettir. Delegelerinde bunu değerlendirecekleri kehanet olmaz.

         Çıktığı halka hizmet yolunda kendisine başarılar diliyor, nazik ziyaretlerinden ötürü de teşekkürlerimi sunuyorum

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık