ÇILGINLIKLARIM

2 yıl önce
646 kez görüntülendi

ÇILGINLIKLARIM

24/08/2020

 ÇILGINLIKLARIM

            Yıl 1970.Gazide öğrenciyim.Tamam solcuyuz filan ama genciz. Magazin dünyasına da takılırız.Hayal dünyasına da.

            Televizyon yok. Radyo dinleyecek halimiz de.Ama büyük gazetelerin pazar ekleri var. Hürrüyet’in Kelebek,Tercüman’ın İnci. Bir haber:

Mankenler kraliçesi Bahar Erdeniz Mersin’de düzenlenecek olan defileye “askı”olarak katılacakmış.

            Akay bu. Durur mu. Varan Turizmden bilet aldım. Kızılay’dan Maltepe’ye doğru giden caddenin hemen başında.

            Mersin stadyumunda düzenleniyordu defile. Bahar Erdeniz’in hayallerimizi süsleyen güzelliğini bir kaç yüz metre öteden görmek bile ayrıcalıktı.

            Aksilik mi, numara mı bizler anlayamadık ama Bahar Erdeniz podyuma çıktığında kuşkaçan ayakkabısının topuğu burkulduydu. Yere kaykıldı.Ve kaprisinden öyle oracıkta kaldı. Sahne almadı. Umut ve hayallerimiz de buhar oldu gitti.Mersin’e gidişimde.

            ABUZER KADAYIF Filmi Antalya’da görünüme girecek.Tanıtımı yapılacak.Biletler kapkara borsada.Okkalı yetkili, etkili, bir tanıdığı aradım.İki bilet ayarlamasını rica ettim.Ve yanımda pek güzel alımlı bir taze ile Antalya’ya gittim.2000 Eylül sonu idi.Deniz sezonu kapanmıştı yani.Bense zaten film için gittiydim.Üst kısmı camlı olan bir binada tanıtımı yapıldıydı filmin.

            Metin Akpınar,Talat Bulut,Sibel Turnagöl gibi yıldızların muhteşem performansları ile filmi huşu içinde izledik.Hem gala hem suaere.

            Lewis kod üreticisi deneme amaçlı düşük kemer piyasaya sürdü.Üç seri.Tutunup tutunmadığını test edecekler.İstanbul Ankara ve İzmir.

            Alelacele İzmir’e gittim.2002 yılları filandı.Alt üst koyu mavi-lacivert takımı 220 dolara aldım.İçine aynı renkte adidas tişört, adidas siperliksiz başlık ve spor ayakkabılarını aldım.Kısaca gidiş geliş ayrı.400 dolara mal oldu bu özel zevkim.

            Şimdi giyemiyorum.Kilo aldık.Vücut deforme oldu.Elbise dolabında bu takıma bakar hayıflanır, iç çeker dururum.Ayakkabı dışında hepsi yepyeni gibi duruyor.

            Bir bleu-jean takımını almak için Iğdır’dan İzmir’e gitmek her zevk sahibinin harcı değildir.

            Zevk ne para dinler ne uzaklık.Şu üç günlük dünyada zevk alacağımız şeyler o kadar az ve sınırlı ki.Bir de buna softaların, yobazların o günah, bu günah diye hayatımızı karartma girişim ve ahkam kesmeleri ni ekleyin.

            75 e merdiven dayadık artık.Gönül aynı heyecan ve tutku ile çarpıyor ama beden, fizik olarak engel oluyor.

            Siz siz olun gençken hayatın, yaşamının tadını çıkarın. 60 lardan sonra olmuyor.Yakışmıyor.Heyecanı kalmıyor bu işlerin.

            Softaların cennette Huri vaatlerine ise aldırmayın.O veresiye.

            Peşini ise bu dünyada.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık