CEHALETE SAVAŞ AÇAN DR.MEMET KUM HABERİNİN EKSİK TARAFI

1 yıl önce
1.967 kez görüntülendi

CEHALETE SAVAŞ AÇAN DR.MEMET KUM HABERİNİN EKSİK TARAFI

CEHALETE SAVAŞ AÇAN DR. MEMET KUM HABERİNİN EKSİK TARAFI

24/07/2021

Dr. Memet Kum öğrencimdir. İyi bir dostumun da oğludur. İyi de bir doktordur. Okuyan, sorgulayan. sorgulatan. çağdaş, ilerici bir dünya görüşüne sahiptir. Bu açıdan da iyi bir dostluğumuz da vardır. O’nun yazdığı kitapları da beğendiğimi açıkça ifade etmişimdir

Öğrencilere çocuklara kitap dağıttığını defalarca gözlemlemiş, kimi dağıtım kampanyalarına da katılmışımdır. Yaşımız gereği zaman zaman ilaç yazdırmak, tedavi olmak için muayenehanesine sık sık giderim. Çoğu kez de sohbet ve kahve içmek için. Muayenehanesinin her tarafı kitaplarla doludur. Ve o bu kitapları hep öğrencilere çocuklara dağıtır. Kitap kaynağımızın aynı olması nedeniyle bazen kolilerimizin karıştığı dahi olmuştur.

Bu çalışmalarını takdirle izledim. Ne var ki acayip bir eksiklik var haberde: 100 bin den fazla kitap dağıttı…deniliyor.İnanıyorum.Biliyorum.Görüyorum.100 bin kitap büyük bir meblağ tutar. Bir memur olarak bunu cebinden, maaşından karşılamasına imkan olmadığına göre, kaynak neresi veya kim. Onu bu haberde alenen demeli ve kaynağa teşekkür etmeliydi. Kasıt olmadığına eminim ama büyük bir eksiklik. Bu tür konulara dikkat edilmesinde, kaynaklara vefa gösterilmesinde, bu tür bağış ve yardımların süregenliği açısından büyük önem taşır. Kaynak Eski Emniyet Müdürü can dostumuz, Yüksel BABAL’dır. Ben bu eksikliği gidermek, kamuoyunu bilgilendirmek adına Dr.Memet Kum’un atladığı şeyi gündeme getiriyor ve Iğdırlı öğrenciler adına yürekten, içten, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık