Güncelleme: 22/05/2022

Aşağıdaki yazımda bu çok yetenekli kardeşimizin ilgililerce değerlendirilmesini önermiştim.İlgililer Valilik Bilgi İşlem Bölümünde istiihdam etmişler.İki yıldır burada görevini layıkıyla yapmaktadır.

Ancak bu arkadaşın çok donanımlı olması hasebiyle hacmi daha büyük bölümlerde ve kalıcı bir biçimde değerlendirilmesi,örneğin belediyeye alınarak bilgi ve becerisinden yararlanılması uygun düşeceğe kanaati ile yazıyı güncelliyor ve ilgililerin dikkatine esunuyorum.

Namı Diğer: ALFA KURT

 BİR PORTRE: CUMHUR KURT

NAMI DİĞER ALFA KURT

          1980 Yılı başlarında bir dizi film vardı: BİYONİK ADAM.Müthiş bir heyecan merak ve ilgi ile izlerdik. İlk kez böylesine olağanüstü bir insanın varlığı ile tanış oluyor ve onun süper güçlerini hayranlık, gıpta ve biraz da özlemle izliyorduk.

          Uzay astronotu Lee Majors uzay dönüşünde sakatlanır.Ve ABD 6 milyon dolar harcayarak astronotun hasar görmüş bütün uzuvlarını değiştirir, yerine metalik organlar takar ve ortaya  üstün güçleri haiz bir kahraman çıkar.

          O kadarki koşarak taksilere yetişir, bir yumrukta kapıları kırar, uzakları görür,her türlü elektrikli aleti,uçağı,helikopteri,bilgisayarı anında tamir eder, vesaire.

          Neden mi hatırladım bu filmi.

          Bir gencimiz var: Cumhur KURT.

          Iğdır 1987 doğumlu.Lise mezunu.Ekonomik sıkıntılar yüzünden devam ettiği yüksekokulu bırakmak zorunda kalmış.

          180 boyunda.Sağlam bünyeli ve yapılı atletik birisi.

          Merkez Jandarmada “Korucu” olarak görevli.

          Arkadaşları O’na “ALFA KURT” adını takmışlar.

          Soyadı KURT.Tamam da niçin “ALFA” unvanını uygun görmüşler.Mesele orada.Ben özelliklerini, uğraş ve sertifikalarını yazayım.Siz karar verin. Eminim ki “ALFA” unvanının bile yetersiz bulacaksınız.

          1-V.İ.P Yakın Koruma

          2-Defansif Sürüş Eğitimi

          3-Teknoloji Uzmanı

          4-Stratejist Yönetim Uzmanı

          5-Doğalgaz ve Elektrik Teknisyeni

          6-Her türlü ateşli ve kesici silah Atıcılığında derece

          7-Avcılık Eğitimi

          8-Kick Boks’da derece

          9-Arşivleme uzmanı

          10-İş Sağlığı Uzmanı

          Ve daha nice beceriler,yetenekler.

          Böylesi donanımlı fiziki yetenekleri ve becerileri olan ve bunları belgeye sertifikaya bağlayan birisi KORUCULUKTA köreltiliyor.

          Bunun görevini hemen her genç yapabilir ama bunun yapacaklarının yanından geçebilmek için çok uzun yılları harcamak, çalışmak gerekir.Ki bu da yetmez fiziki yapı ile sağlam bir irade ve meleke, kabiliyet ister.

          Filmlerini ilgi ile izlediğimiz “Biyonik Adam” hayali bir film ve 6 milyon dolar harcanarak ortaya çıkmış.

          Cumhur Kurt ise kendisi çalışarak emek ve zaman harcayarak bu noktaya gelmiş.Ve lakabına uygun olarak tam bir ALFA KURT olmuş.

          Fizik ve adale, kas yığını olan bu arkadaşın vücut yapısı ile ters orantılı olarak yumuşak mülayim uyumlu.hoşgörülü bir karakteri ve yapısı var.Boy bir seksen.Kilo 90.Tam bir kas yığını yani.Ama bu tam bir insancıllığın ağırlığı.

          Pekala devlet bu arkadaşı, bu genci başka alanlarda istihdam ettirerek bundan yararlanabilir.İstifade edebilir.Örneğin Valilik yakın koruma,üst düzey bürokratları koruma,özel kalem, yeni alınmış olan gençleri eğitme, öğretmenlik gibi konularda uzmanlığından yararlanılabilir.

          Yetişmiş kalifiye elemanlardan azami ölçüde istifade etmenin biricik şartı onlara fırsat ve imkan tanımaktır.

          İlgili ve yetkililerin dikkatine sunarım.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir