22/07/2020

BEN DE VALİYİ ZİYARETE GİTTİM

            Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’e “Hayırlı Olsun,Hoş geldiniz” ziyaretinde bulundum,

          Vali Bey ilimize atanınca durmadan bana sordular.Yeni vali nasıl birisi. Senin gözlemlerin isabetlidir falan diye.

          Bense Valinin yeni geldiğini, etrafını, çevresini, çalışma arkadaşlarını, Iğdır’ı ve Iğdırlılar’ı tanıması için bir zaman verilmesi gerektiğini… söyleyip durdum.

          Ancak fazla da gecikmenin doğru olmayacağını düşünerek randevu talep ettim ve dün saat 12.15 sularında makama kabul edildim.

          Havanın sıcaklığına aldırış etmeksizin, kumaş pantolon, uzun kollu gömlek ve uyumlu kravat takarak makama gittim.Yetişme tarzım, aldığım devlet terbiyesi bunu gerektirir.

          Korona virüs nedeniyle toka etmeksizin selamlaştık.Vali Bey’in elinde telefon, konuşuyordu o ara. Bana eliyle yer göstererek oturmamı işaret etti.          Oturmadım. Ben oturacam. Vali Bey ayakta, telefonla görüşmesine devam edecek. Olmaz.

          Vali Bey telefon konuşmasını bitirdi.Yerine oturdu. Ancak ondan sonra ben oturdum.

          Nezaket cümlelerinden sonra üç şeyi arz ettim.

          1-Iğdır’da geçen devrede Rizeli bir emniyet müdürü görev yaptı.Yüksel Babal. Bize emniyeti, polisi sevdirdi. Malum polis, devletin zor kullanan gücüdür.Herkes doğal olarak çekinir, mesafeli durur. Ama Yüksel Babal bize polisi sevdirdi.

          Siz de Rizelisiniz.Dilerim ve hatta eminim ki siz de bize Valiliği sevdirirsiniz. Rizelilerin anladığım kadarıyla böyle bir meziyetleri var.

          Güldü.İnşallah dedi.

          2-Belediye binası, yanındaki bahçenin parka dönüşmesi, cezaevinin taşınması,yeni belediye binasının yapılması, Hakveyis göletinin Gençlik Parkı gibi bir mesire yerine çevrilmesi projelerinin fikir babasıyımdır.10 yıldır bunları yazar çizerim.Şimdi hayata geçeceklerini görmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor.Devletin sürekliliği ilkesi çerçevesinde, tez elden bunları bitireceğinize kaniyim.

          -Aynen dediğiniz gibi bu projelere hızla başladık.Umulan zamandan önce bitireceğiz.

          3-74 yaşındayım. Şehir merkezinde doğup büyüdüm.25 yıldır gazetecilik yapıyorum.Iğdır ve belediye sorunlarına tam anlamıyla vakıfım.bu noktada emrinize amadeyim.Her konuda sizi bilgilendirebilirim.

          -Teşekkür ederim.Biz her türlü öneriye açığız. Bundan memnun olur ve istifadeye çalışırız.

          Söylenecek başka şey kalmadığından kalkmak için izin istedim.Bir valinin, hele yeni gelmiş bir valinin yığınla işi arasında, beni kabul etmesi yeterli bir incelikti. Daha fazla zamanını çalma, vaktini işgal etme lüksüm yoktur dedim içimden.Ve kalktım.

 Altı dakika sürdü ziyaretim.

          Çıkış kapısına kadar beni yolcu etme nezaketini gösterdiler..

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir