ALİ KEMAL AYAZ’A AÇIK SORULAR

1 yıl önce
385 kez görüntülendi

ALİ KEMAL AYAZ’A AÇIK SORULAR

20/04/2021

ALİ KEMAL AYAZ’A AÇIK SORULAR

         Sağlık teşkilatında geniş çaplı atamalar yapıldı. Sözleşmesi biten arkadaşların, sözleşmeleri uzatılmayıp yerlerine yenileri görevlendirildi.

         Sıradan bir atama zinciri gözükse bile toplumda etkisi büyük oldu. Görev yerleri değiştirilenler memur olmaları nedeniyle bir şey demediler ama birçoğu beni aradı. Ya da ben aradım. Görüştüm. Dinledim. Hepsinin ortak yönü:

         -Biz yolsuzluk mu yaptık.

-Görevimizi suistimal mı ettik.

-Başarısız mı olduk.

-Vatandaşa ya da amirlerimize bir itaatsizlik ya da saygısızlık mı yaptık.

-En azından niçin alındığımızı bilmek hakkımız değil mi?

Bana gelen duyumlara göre bu atamalarda herhangi bir dahlinizin etkinizin. olmadığını söylüyormuşsunuz. Ben işte orada dur derim.

Olumlu her işi, yetkiniz olsun olmasın hemen sahipleniyorsunuz. Övüne övüne, şişine şişine candaşlarınıza yazdırıyorsunuz. Örneği 25 yıldır gündemde olan Ünlendi Barajını,Vali Şemsettin Uzun zamanında yapılması projelenen Hakveyis Göletinin park yapılmasını BEN YAPTIM,BEN GETİRDİM.BEN BEN BEN…diyorsunuz.Vefasızlık olsa bile.Türkiye”de siyasetin mayası, kalitesi bu deyip susuyorum.

Bütün olumlu çalışmaları üstlenen sizin, halkın tepkisini çeken kimi konularda ise hemen topu taca atıp, benim ilgim, bilgim, haberim yok demeniz ne kadar inandırıcı olabilir.

Nasıl ki olumlu çalışmalarınızı gururla ve övünerek söylüyorsunuz. Bu atamaları da yüklenmek durumundasınız.

Mademki iktidar partisinin Iğdır temsilcisisiniz.

Mademki Sayın Cumhurbaşkanının Iğdır temsilcisisiniz o halde çıkıp bir şeyler söylemeniz gerekir. Sözgelimi şöyle diyebilirsiniz;

-İktidar partisi olarak böyle uygun gördük.

-Bu arkadaşlar özellikle pandemi sürecinden ötürü çok yorulmuşlardı. Onların dinlenmesini ve yeni arkadaşların sorumluluk üstlenmelerini istedik

-Bu arkadaşların sözleşmeleri bitti. Biz de haftaym yapalım, dedik.

-Bu kadar rutin ve olağan atamaları muhaliflerimiz büyütüyorlar. Ah şu Ce Ha Peliler yok mu her konuda bize köstek olup bir bardak suda fırtına koparıyorlar…

Hiçbir şey demeyip susmak, zaten ikrardır.Kabullenmektir.

         Yarın bu halktan kendiniz veya adayınız için oy isteyeceksiniz. Bu tasarruflarınız karşınıza çıkacaktır. Halbuki bu günden konuyu açıklamanızda sizin açınızdan yararlı olurdu.       .

         Bilmiyorum. Benim haberim yoktu sözlerine kargalar bile güler. Bu atamaları Artvinliler,Şırnaklılar,Edirneliler ,Konyalılar mı yaptırdı.Uçan kuştan haberiniz olan siz,bir kuruma süpürgeci olarak girmek isteyene referans olan siz, bu atamalardan haberiniz yok muydu? İnanan beri gelsin.

Iğdır’ın şahlanacağını, acaip, korkunç(! Bu tanım candaş gazetecinize aittir) projeleriniz ile Iğdır’ı kalkındıracağınızı haykırıyorsunuz. Ne olsa sizden olur dedirtiyorsunuz. Hatta o kadarki, devletin planlı programlı çalışmalarını dahi üstlenip denetimlerde, incelemelerde bulunuyorsunuz. Çıkıp açıkça, BEN BÖYLE UYGUN GÖRDÜM. NOKTA. da diyebilirsiniz

         Ere gidince evin büyük kızı, işe gelince küçük kızı olmak sizi sınıfta bırakacaktır.

         İktidar partisi il başkanı olarak tasarruflarınıza sahip çıkma yürekliliğini gösterin. 

Korkak bezirgan ne kâr eder ne zarar sözünü haklı çıkartmayın

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık