AKŞENER :“DÜŞMANLAR BARIŞIR AMA KAN KARDEŞLER KUCAKLAŞIR”

1 hafta önce
62 kez görüntülendi

AKŞENER  :“DÜŞMANLAR BARIŞIR AMA KAN KARDEŞLER KUCAKLAŞIR”

AKŞENER DİYARBAKIR İL KONGRESİNDE“DÜŞMANLAR BARIŞIR AMA KAN KARDEŞLER KUCAKLAŞIR”

21/01/2023

“İlk günden beri uçurumun kenarındaki ülkemizi kurtarmak için yanımdasınız. Zulme rağmen, baskılara rağmen aslanlar gibi yanımdasınız” diyen Akşener, şöyle devam etti:

“Ben buraya boş sözler için gelmedim. Hamasi nutuklar için kürsüden şov yapmak için de gelmedim. Ben buraya bu cennet topraklar kurumasın diye, Dicle’de bir damla su olmaya geldim. Hevsel’in çiçekleri solmasın diye bir avuç güneş olmaya geldim. Bu tepelerde maral olmaya, marazları kovmaya geldim. Ben buraya sözü ayağa düşürmeye gelmedim. Ben buraya kadim bir ahde vefa sunmaya, sarsılmaz bir vefaya selam durmaya geldim. Ben buraya rızanızı almaya, önyargı duvarlarını yıkmaya, kucaklaşmaya geldim. Çünkü düşmanlar barışır ama kan kardeşler kucaklaşır.”

“BUGÜN ARTIK TÜRKİYE’DE AK PARTİLİLER VE DİĞERLERİ VAR

Akşener, şöyle devam etti: “Bugün artık ülkemizde; Kürt-Türk yok, Alevi-Sünni yok, şehirli-köylü yok, muhafazakâr-seküler yok, sağcı-solcu yok. Bugün artık Türkiye’de Ak Partililer ve diğerleri var. Bugün geldiğimiz noktada keşkelerle bir yere varamayız. Çünkü keşkenin ağacı yeşermez. Gün el ele güneşin doğduğu yere bakma günüdür. Omuz omuza verip burçların üzerinden Hevsel’in ötesinden söken şafağı izleme günüdür. Soframızdan çaldılar. Hakkımızdan çaldılar. Vatandaşlığımızdan çaldılar. İnsanlıktan çaldılar. Gün hırsızlardan hesap sorma günüdür.”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık