AKP İKTİDARI DİPSİZ GÖL

3 yıl önce
419 kez görüntülendi

AKP İKTİDARI DİPSİZ GÖL

AKP iktidarı DİPSİZ  GÖL

19/11/2019

döneminde bir şey oluyor, “yok artık” dedirtiyor.  Olayın tütsüsü henüz sönmüşken bir şey daha kamuoyuna yansıyor, “lahavle”ler eşliğinde.  20 yıla yakın devri iktidarlarında yurttaşlar öyle şeyler gördü, öyle şeyler işitti ki, değil bizim tarihimizde dünya tarihinin enderlerinden oldu.

Alın size bir nümunelik daha.Gümüşhane’nin Dipsiz Göl adlı 12 bin yıllık tarihi değerde bir buzul gölü varmış.  Bir vatandaş, gölün suyunu boşaltarak göl yatağındaki Bizans hazinesini çıkarmak amaçlı resmi başvuruda bulunuyor.  Resmi makamlar başvuruyu uygun buluyorlar, ruhsat veriyorlar.  Gölün suyu boşaltılıyor-söylenene göre-hazine falan bulunmuyor.  Göl yatağı toprakla örtülüyor.

Olayı, dünyanın neresinde bir adamoğluna sorsanız, inanmaz; şaka yaptığınızı varsayar.  Ama biz Türkiye’de yaşayan yurttaşlar, böylesi bir olayın gerçekliğine inanırız.  Dedik ya, biz nelerini gördük; ömrümüz yeterse ya da mevcut iktidarın ömrü elverirse daha nicelerine tanık oluruz.

Böylesi bir olaydan yola çıkarak; bizi kimlerin ve de nasıl yönettiğini kurcalayacak değiliz.  Biz işin gırgırıyesine kafayı taktık.

Nasıl olduysa oldu , olay kamuoyuna bir şekilde yansıdı.  Gümüşhane valisi ve ilgili bakanlığın açıklamaları tam bir Aziz Nesinlik.

Gümüşhane valisi; “İlgililer hakkında soruşturma açaçağım” demiş.

İlgili bakanlık, bölgeyi SİT alanı ilan etti.

Açıklamalar, bir İncilli Çavuş fıkrasını hatırlattı.

Padişah önde, İncilli Çavuş arkada has bahçede gezinirlerken, Padişah, İncilli Çavuş’a dönerek; “Bana öyle bir şaka yap ki, özürü kabahatinden büyük olsun” demiş.

Padişah önde, İncilli Çavuş arkada bir süre daha yürümüşler.  İncilli Çavuş birdenbire atılarak Padişahın poposuna bir çimdik atmış.  Padişah hiddetle dönerek; “Ne yaptın behey densiz?” diye kükreyince, İncilli Çavuş süklüm püklüm mırıldanmış:

-Affedin hünkârım, sizi Hanım Sultan sandım!

Böylesi akçeli ve de kapsamlı meselelerde ilgili/yetkili herkes meseleden haberli olur.  İşin raconu budur.  Hem bunu dağdaki çoban ble öğrendi, açıklamalara gülmüş geçmiştir.

Aklımızla bir kere daha alay ettiler ya, ona yanarım!

The following two tabs change content below.

Gündüz MURGUL

Latest posts by Gündüz MURGUL (see all)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık