İlimizde dağcılık sporuna gönül verenler her geçen gün artıyor

2 ay önce
40 kez görüntülendi

İlimizde dağcılık sporuna gönül verenler her geçen gün artıyor
İlimizde dağcılık sporuna gönül verenler her geçen gün artıyor
16/11/2022
Ağrı dağının ilimize bakan yönü başta olmak üzere, Tekelti dağı, komşu ülke Nahçivan’a gidilerek yapılan dağcılık yürüyüş ve tırmanış sporu, üniversite ve Iğdırlı gençler arasında yaygın yapılmaya başlandı.Bisiklet sporu, maraton koşusu ve dağcılık sporuyla yakından ilgilenen ve katılan bayanlı, erkekli 40’ın üzerinde yürüyüş ekipleriyle birlikte Başkan Özer Gonca, Pazar günü Bulakbaşı köyü Karasu balık tesislerindeydi.  Karasu başından başlayan dağ yürüyüşlerini Karakoyunlu Mağaralar bölgesi üzerinde verilen çay ve yemek molası izledi.
Ekibin Mağara bölgesine gelmesini bekleyen Mahmet Aşkar, Arslantürk Akyıldız ve Emir Şıktaş, dağcıları tebrik ettiler ve daha sonra Arslantürk Akyıldız hocanın kısa bir kutlama konuşması akabinde yine Akyıldız hoca eşliğinde bayraklar açılarak şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile fotoğraflar çektirdikten sonra dağcılar ekip başı Özer Gonca öncülüğünde Karakoyunlu Ata ocağına doğru yürüyüşlerine devam ettiler.
Ekipte bulunanların bu işi profesyonelce yapmaya başladıkları, doğayla iç içe olmayı sevdikleri, böylece bir çok tarihi yerleşim yerlerini görüp öğrendikleri gözlendi. Dağcılarımızı tekrar kutlar, yeni tırmanışlar dileriz. Haber: Zeki Şıktaş
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık