IĞDIRLI’DAN DAHA FAZLA IĞDIRLI OLAN BAŞHEKİMİN BASIN TOPLANTISI

1 yıl önce
288 kez görüntülendi

IĞDIRLI’DAN DAHA FAZLA IĞDIRLI OLAN BAŞHEKİMİN BASIN TOPLANTISI

IĞDIRLI’DAN DAHA FAZLA IĞDIRLI OLAN BAŞHEKİMİN BASIN TOPLANTISINDAN NOTLAR

22/04/2021

Öz geçmişi aşağıdadır. Oradan okuyabilirsiniz. Ben şu kadarını  söyleyeyim. Başhekim en az bizim kadar Iğdırlı. Iğdır’da doğmuş. Büyümüş. İlk,orta ve liseyi burada okumuş.Fakülteyi Erzurum’da bitirmiş ve yıllardır Iğdır”da görev yapıyor.Kendi ifadesiyle 40 yıldır.Bu kadar süre ben bile Iğdır’da oturmuş değilim.

         Aydınlık ve munis yüzlü, efendi, saygılı birisi. Değişik sağlık teşkilatlarında çalışması nedeniyle sorunlara vakıf ve yönetmeye alışkın birisi. Deneyimli kısaca.

         Aldığım izlenim ve duyumlara göre sağlık teşkilatında sevilen saygı duyulan birisi. Bu da onun hanesine yazılacak artı bir puan

         Hastanemizin özellikle anjiyo sisteminin bulunmayışını gazeteciler ve kendisi de dile getirdi. Cihazlar var.Fakat bunları çalıştıracak ve uygulayacak ekip yok.Bunu da temin için elinden geleni yapacağını özellikle belirtti.

         Zaman zaman basın ile bir araya geleceğini de ekledi.

         Ben de kendine güveni olan ve sorun yaratmak yerine çözen birisi izlenimini verdi.

         Salgının bütün bir personeli son derece yormasına rağmen canla başla yakınmadan, ilenmeden, çalıştıklarını kaydetti. Bizlerin yani basının da desteğine ihtiyacı olduğunu belirtti.

         Hastane başhekimliği icra makamıdır.Vatandaşla birebir muhataptır .Hem de onların sağlık sorunları ile uğraşmak ve iyileştirmek adına. Koltuğunun hakkını vereceğini düşünerek kendisine başarı dileklerimi sunuyorum.

BAŞHEKİMİN ÖZGEÇMİŞİ

1986 tarihinde Iğdır’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini kurtuluş ilköğretim okulunda, liseyi Iğdır lisesinde okudu. 2013 yılında Erzurum Atatürk üniversitesinden mezun oldu. 2015 – 2019 yılları arasında, Erzurum Atatürk Üniversitesinde acil tıp uzmanlığı branşında uzmanlık unvanı aldı. 2019 yılında Iğdır Devlet Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak görev yaptı. Pandemi sürecinde, Dilucu Sınır Kapısında kurulan Sahra Hastanesi başhekimliği, Kredi Yurtlar Kurumu Başhekimliği, filyasyon ekip sorumluluğu ve İç İşleri Bakanlığınca kurulan salgın denetim merkezi koordinatörlüğü yaptı. 15.04.2021 itibari ile Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi olarak göreve başladı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık