Iğdır Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden Duyuru

2 yıl önce
422 kez görüntülendi

Iğdır Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden Duyuru

15/09/2020

Iğdır Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

Toplum Yararına Programlar (TYP) Hakkında Duyuru

İl Müdürlüğümüz ile ekteki listede belirtilen kurum ve kuruluşlar işbirliğinde 385 temizlik, 118 güvenlik olmak üzere toplam 503 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 14 Eylül- 18 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.

Katılımcı şartları :

a. Kuruma kayıtlı ve en az son bir ay işsiz olmak,

b. 18 yaşını tamamlamış olmak,

c. Emekli ve malul aylığı almamak,

d. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

e. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

f. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

g. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

h. İstihdamında güçlük çekilenler (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup, bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular COVİD-19 salgını nedeniyle sadece; https://esube.iskur.gov.tr/, E-Devlet ve ALO-170 üzerinden alınacaktır.

Milli Eğitim Programları; 01 Ekim 2020 tarihinde başlayacak, 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Programı ise; 01 Ekim 2020 tarihinde başlayacak, 31 Mart 2021 tarihinde sona erecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TYP KONTENJAN DAĞILIMI TABLOSU

Sıra No Kurum Adı                           Temizlik Güvenlik Toplam

1 İl Milli Eğitim Müdürlüğü                      275      93       368

2 Tuzluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü          55      10       65

3 Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü           36        10      46

4 Karakoyunlu İlçe Milli Eğitim Müd.          14        5          19

5 Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü    5         5

GENEL TOPLAM                                      385     118      503

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık