Iğdır ‘Bekçi Ve Polis Şiddeti’ İle Gündemde…!

1 yıl önce
265 kez görüntülendi

Iğdır ‘Bekçi Ve Polis Şiddeti’ İle Gündemde…!

Iğdır ‘Bekçi Ve Polis Şiddeti’ İle Gündemde…!

24/05/2021

Iğdır ‘Bekçi Ve Polis Şiddeti’ İle ulusal basında yer aldı. MA’nın haberine göre Iğdır merkeze bağlı Söğütlü Mahallesi’nde 19 Mayıs gece saatlerinde dışarıda olan Emre Sabur (19) ve Kerimcan Elalmış (16) bekçi ve polisler tarafından darp edildi.

Iğdır merkeze bağlı Söğütlü Mahallesi’nde 19 Mayıs gece saatlerinde dışarıda olan Emre Sabur(19) ve Kerimcan Elalmış (16) bekçiler tarafından durdurularak Genel Bilgi Taraması’ndan (GBT) geçirildi. Bekçiler gençlere sokağa çıkma yasağının uygulandığı saatlerde dışarı da olmamaları yönünde argo kelimeler kullanarak uyarması üzerine gençler bekçilere tepki gösterdi. Bekçiler de bunun üzerine 16 yaşındaki Kerimcan Elalmış’ın boğazını sıktı. Bekçiler daha sonra Elalmış ve Sabur’un yüzüne yakın mesafeden biber gazı sıktı. Olay yerine birçok polis ve bekçi Sabur ve Elalmış’ı ters kelepçeleyerek darp etmeye başladı.

Gençlerin darp edilmesini gören çevredekiler bekçi ve polislere tepki göstermesi üzerine bekçi ve polisler çevredekilere silah doğrultarak küfretmeye başladı. Daha sonra gözaltına alınan Sabur ve Elalmış Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sabaha kadar gözaltında kalan 2 kişi sağlık kontrolünden geçirilmeden ve darp raporu alınmadan emniyete çağrılan ailelerine teslim edildi. Teslim edilme sırasında iddiaya göre polisler hakaret ve küfür etmeye devam etti.

Aileler daha sonra hastaneye giderek darp raporu aldı ve polis ile bekçiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğünden Açıklama: Asla müsamaha göstermeyeceğimiz bir durum

İHA’nın yaptığı habere göre konuya ilişkin Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. Olaya karışan polis ve bekçiler hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, “Gerekli adli ve idari soruşturma 20.05.2021 tarihinde başlatılmıştır. Asla müsamaha göstermeyeceğimiz bir durum. Müsterih olun lütfen” denildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık