16/04/2020

Bundan birkaç yıl öncesiydi.Tuzluca’da bir anma törenine gitmiştik.Orada Milletvekili Nurettin Aras konuşma yaparken :

          -Sayın Vali,sayın protokol,sevgili vatandaşlarım,  diye söze başlamıştı.

          Bir hukukçu arkadaşın arabası ile döndüğümüzde Nurettin Aras’ın konuşmasını beğenmediğini söyleyince şaşırmıştım.Çok zor beğenen benim.Nurettin Aras’ın dediklerinin içeriğine de katılmam ama irticalen güzel ve düzgün konuşur.Zaten öğretmen olmasının yanında uzun yıllardır da yöneticilik yaptığından bu konuda pişmiş ,yetkinleşmiştir.Bu nedenle şaşırdım ve nesini beğenmedin, diye sormaktan kendimi alamadım.O avukat ise:

          -Sayın Vali dedi.Bir seçilmiş,atanmış bürokrata öyle demez.

          Avukat ama zır cahil.Vali protokolde milletvekilinin önündedir.Devleti temsil eder.Kaldı kı bir milletvekili sevmese,uyuşmasa bile nezaketi elden bırakamaz.Bırakmamalıdır.Ne yani valiye

          “Sayın vali” değil de “ulan vali” mi diyecekti diye bu hukukçu ama incelikten yoksun avukatı azarladım.

          Dün İl Sağlık Müdürlüğüne asaleten atanan Dr. Caner Bey’i kutladım.Murat Güzelnargün adlı bir okuyucum beni eleştirerek,uzun süredir halkın sesi olmadığımı,bürokratlara hayırlı olsun deyip kutladığımdan bahisle beni eleştiriyor ve FABRİKA AYARLARIMA geri dönmemi tavsiye ediyor.

          Eleştirisi ve cümleleri nazik ve edepli olduğu için kendisine teşekkür ederim.Ancak uzun süredir değil, ben her zaman HALKINSESİ OLDUM VE OLACAĞIM.Ama işimiz gereği bürokratlarla sık sık görüşür,konuşur,toplantılara katılır,bilgi alışverişinde bulunuruz.Doğal olarak bir iletişimimiz olur.Şimdi bu durumda bir arkadaşa hayırlı olsun demek, kutlamak, halktan kopmak mı oluyor.Bu asgari bir nezakettir.İnsanlıktır.Halka hizmet edenleri motive etmek,moral vermek,destek olmaktır.

          Benim bir süredir bürokratları övdüğümü ima ediyor.Doğrudur.Gün dayanışma birlik günüdür.Gün bu KORONA VİRÜSÜ belasını en az hasarla atlatmak için çaba gösteren herkese destek olmak günüdür.Buna en başta vali ve ekibi dahildir. ve tabii ki diğer hizmet verenler.

          Biri vefat ettiğinde onun dünya görüşüne,mezhebine meşrebine tarikatına bakmaksızın “Başsağlığı “dilediğimiz gibi birisi de bir yerlere atanırsa aynı biçimde kutlayıp “hayırlı olsun”  demek bizim milli gelenek ve hasletlerimizdendir.Bu onları yarın eleştirmeyeceğim ya da olur ise eksikliklerini yazmayacağım anlamına gelmez ki.

          Bak, mecliste birbirine düşman olan kardeşler bile sözlerine “Sayın” diyerek başlarlar

          Murat arkadaş konuya bu açıdan bakarsan bana hak verirsin.

          Selam ve sevgilerimle.

16/04/2020

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir