Erdoğan: Kısıtlamaları Kademeli Olarak Azaltacağız

2 yıl önce
246 kez görüntülendi

Erdoğan: Kısıtlamaları Kademeli Olarak Azaltacağız

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ”Vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız” ifadelerini kullandı. Aşılama tarihini de açıklayan Erdoğan, ”Sayın Bakan herhalde bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi? Perşembe veya Cuma olur diyor” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki toplantı, 3 saat 50 dakika sürdü.

Erdoğan, ”Türkiye yüzde 9,9 oranında daraldı. Salgının etkilerini azaltmak için hayata geçirdiğimiz önlem ve teşvikler sayesinde ekonomimizin direncini korumayı başardık. Haziran ayında hızlı bir toparlanma sürecine girdik. Üçüncü çeyrekte sanayi yüzde 30, perakende satış hacmimiz yüzde 25 arttı” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Tedbirleri

Erdoğan, ”Aldığımız tedbirlerle salgının artış hızını gözle görülebilir şekilde azaltmayı başardık. 83 milyon hep birlikte gayret göstermemiz gerekiyor. Tedbirlerin faaliyetlerine ara verilen esnaf, öğrenci, çalışanlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın üzerinde yol açtığı sıkıntıları yakinen biliyoruz. Bu soruna kalıcı çare bulana kadar hayatımızı kendimizi salgından koruyacak tedbirlerle sürdürmeye mecburuz. Temizlik, maske ve mesafe bu tedbirlerin başında geliyor. Vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız” ifadelerini kullandı.

Aşı Açıklaması

Her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır diyen Erdoğan, ”Salgınla mücadelede önemli bir husus da aşı çalışmalarıdır. Türkiye dünyadaki aşı geliştirme ve üretim faaliyetlerini yakinen takip etmektedir. Halihazırda Çin menşeli aşıyı ülkemize getirmeye başladık. İlk etapta 3 milyon doz aşı şu anda ülkemize geldi. Alman menşeili aşı ile ilgili anlaşmamızı yaptık, görüşmeler devam ediyor. Nihai kararı vermiş değiliz. Rus menşeli aşıları takip etmeye devam ediyoruz. Gereken test süreçleri tamamlanır tamamlanmaz belirlenen öncelik sırasına göre uygulamasına geçilecektir. Sayın Bakan herhalde bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi? Perşembe veya Cuma olur diyor” açıklamasını yaptı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık