DARP EDİLEN GENÇLER İLE İLGİLİ OLARAK EMNİYET MÜDÜRÜNE AÇIK SORU

1 yıl önce
299 kez görüntülendi

DARP EDİLEN GENÇLER İLE İLGİLİ OLARAK EMNİYET MÜDÜRÜNE AÇIK SORU

DARP EDİLEN GENÇLER İLE İLGİLİ OLARAK EMNİYET MÜDÜRÜNE AÇIK SORU

24/05/2021

Birkaç gün önce gece vaktinde gençlere yönelik olarak ORANTISIZ güç kullanıldığı ve gençlerin darp edildiği haberi bir anda yayıldı. yerel ve yaygın medyada  yer buldu. Parlamentoya taşındı. Bunun üzerine müdürlüğünüz aşağıya alıntıladığım açıklamayı yaptı:

“Asla müsamaha göstermeyeceğimiz bir durum”
Konuya ilişkin Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. Olaya karışan polis ve bekçiler hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, “Gerekli adli ve idari soruşturma 20.05.2021 tarihinde başlatılmıştır. Asla müsamaha göstermeyeceğimiz bir durum. Müsterih olun lütfen” denildi.

Açıklama da soruşturma başlatıldığı, müsamaha gösterilmeyeceğini ve müsterih olunması belirtilmektedir.

Demek ki bu tür konularda ara sıra da olsa zımnen de olsa müsamaha gösterildiği ama bu sefer gösterilmeyeceği vurgulanmakta. Eh bu da bir aşama ve ilerleme.

Ancak soruşturma  yöntemine rezervim vardır. Bu polisler soruşturma aşamasında AÇIĞA alındılar mı? Yoksa görev başında iken mi soruşturma açılıyor. Soruşturmayı camia içinden biri muhakkik olarak mı görevlendirildi. Öyle ise ne ölçüde yansız ve tarafsız bir soruşturma yapıla bilinir.

Soruşturmanın sağlıklı bir biçimde yürütmek için o memurların hemen açığa alınması gerekir. Aksi halde soruşturmaya gölge düşecektir.

Ben memurları itham etmiyorum. Haklılar mı, suçlular mı, hangi ortamda güç kullanmak durumunda kalmışlardır…bütün bunlar için tahkikatın sağlıklı yapılması ve kamuoyuna inandırıcı olmak adına AÇIĞA alınma işleminin yapılması gerektiğini bir kez daha vurguluyorum.

Ancak öyle müsterih olabiliriz.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık