02/03/2020

EMNİYET MÜDÜRÜ HÜSEYİN GÜLLÜCE BU PAYLAŞIMLAR SİZE Mİ AİT, SİZE AİTSE İŞİNİZ GÖREVİNİZ BU MUDUR?

BİR HATIRLATMA.

Şüphesiz ki biliyorsunuz ama bir hatırlatma yapayım ve okuyucuları bilgilendireyim istedim

POLİS VAZİFE VE SELAHİYETLERİ KANUNU

I – Can, ırz veya mal emniyetini korumak için, II – Devletin şahsiyetine karşı işlenen cürümlerin faillerini yakalamak veya delillerini tesbit etmek için, III – Devlet kuvvetleri aleyhine, yalnız veya toplu olarak taarruz veya mukavemette bulunanları yakalamak, veya bunların taarruz veya mukavemetlerini def etmek için, IV – Hükümete karşı, şiddet kullanan veya gösteren veya mukavemet edenlerin yakalanması, taarruz veya mukavemet edenlerin def edilmesi için, V – Zabıtaca muhafaza altına alınan şahıslara,bina veya tesislere,meskün veya gayrımeskün yerlere vakı olacak münferit veya toplu tecavüzleri def etmek için, VI – Ağır cezalı bir suçun sanığı olarak yakalandıktan sonra zabıta kuvvetlerinin elinden kaçmakta olan şahısların yakalanması için, VII – İşlenmekte olan bir suçun işlenmesine veya devamına mani olmak için, VIII – Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu ile diğer kanunlarda, zabıta tarafından suç delillerinin tesbiti veya suç faillerinin yakalanması maksadiyle yapılacak aramalar için, IX – Kanunsuz toplantı veya kanunsuz yürüyüşleri dağıtmak veya suçlularını yakalamak için, X – Yangın, su baskını, yer sarsıntısı gibi afetlerde olay yerinde görevlilerce alınması gereken tedbirler için, XI – Umuma açık yerlerde yapılan her türlü toplantı veya yürüyüşlerde veya törenlerde bozulan düzeni sağlamak için, XII – Herhangi bir sebeple tıkanmış olan yolların trafiğe açılması için, XIII – Yukardaki maddeler dışında diğer kanunlarda istisnai olarak zabıtanın sözlü emirle yapmaya mecbur tutulduğu haller için, Yetkili amir tarafından verilecek sözlü emirler derhal yerine getirilir. Bu emirlerin yazılı olarak verilmesi istenilemez. Bu hallerde emrin yerine getirilmesinden doğabilecek sorumluluk emri verene aittir. (2) Madde 3 – (Mülga: 2/6/2007-5681/6 md.) Madde 4 – Polis hiç bir suretle vazifesinden başka bir işte kullanılamaz.

Nihat Aras gazeteci arkadaşın aşağıya aldığım paylaşımına yapılan yorumları okuyunca küçük dilimi yutayazdım. İnanamadım. Bir isim benzerliğimidir yoksa sahte bir hesap mı? Bir Emniyet Müdürü sanal ortamda, Faceede yorum yapar ve birileri ile ağız dalaşına, dedim dedine girer mi, dedikoduya tehdit ve hakarete varan üslup ile yazar mı? İtikadi ve mezhebi ifşaatta bulunur mu? Nerede kalır o zaman çağdaş laik hukuk devleti

Emniyet Müdürü Hüseyin Güllüce olduğuna dair yazışmaların içeriğinden de anlaşılıyor ama ben yine de ihtiyatlı yaklaşıyor ve diler v e umarım ki Emniyet Müdürü Hüseyin Güllüce Bey değildir. Fakat aksi olsaydı hemen bir açıklama yapılırdı diye de düşünmüyor değilim.

Şayet o ise tam da daha önce yazmış olduğum gibi Karakol Polisi havasından daha kurtulamamış ve mahallenin bıçkın v e bitirim külhanbeyisi gibi Faceede yorum yapanlara karşılık veriyor. Yol gösteriyor. Lan, terbiyesiz, defol, İran’a git filan diyor.

Bakın  Bay Müdür sizin ne işiniz budur ne de göreviniz. Ve yetkiniz de yoktur. Olan yetkinizi yanlış kullanıp üniformanızın ardına sığınıyorsunuz. Siz devletin ZOR KULLANMA gücünü temsil ediyorsunuz ama bunu ancak yukarıya aldığım yetkiler ve hukuk çerçevesinde yapabilirsiniz. Öyle bireysel ve rastgele ve keyfi olarak değil.

Sanal ortamın sınırlı kısıtlı yazışmalarına taraf ve muhatap olmak size, Iğdır halkına, asayişine huzuruna, güvenliğine ne gibi katkıları olacaktır.

Belki de şöyle düşünüyorsunuz. Bir hadsize haddini bildirdim. Zaten hadsiz de diyorsunuz adama. Üstelik de kovuyorsunuz. Çık git İran’a diyerek kovuyorsunuz. Peki ben sorayım size, buna hakkınız var mıdır? Yetkiniz var mıdır? Dahası sizin işiniz bu mu olmalıdır? Bu tür yazışma ve paylaşımları  ilgili birimleriniz izler.Varsa suç unsuru gereği yapılma üzere savcılığa suç duyurusunda bulunur.Yoksa siz her suçlu ile bire bir muhatap olsanız, onları siz cezalandırsanız, ağızlarının payını verseniz doğru mu yapmış olursunuz. Nerede kalır hak hukuk adalet.

Bay Müdür siz suçlunun hem de en adi suçlunun dahi hakkını korumak    v e gözetmekle yükümlüsünüz. Ne ki facee’de yorum yapanları azarlamak, hakaret etmek, kovmak yakışır mı temsil ettiğiniz makama.

En azılı şerirlerin hakkını korumakla yükümlü olan size bir vatandaş olarak nasıl güven duyalım.

Payladığınız Malik Eshter isimli arkadaşı tanımam. Bilmem. Yazdıklarına da katılmam ama sizin yazdıklarınıza hiç ama hiç katılmıyorum. Daha doğrusu bu mecraya girmenizi yanlış v e haksız buluyorum.

Tez elden o paylaşımlarınızı, yorumlarınızı kaldırın v e bu tür polemiklere girmeyin derim.

Ve Bay Müdür sizden başka herhangi bir polis şefi, amiri, müdürü ve hele İl Emniyet Müdürü sizin bu yaptığınızı yapmış mıdır? Yapar mı?

Eğere birilerine cevap verilecekse bunu ancak ve ancak Valilik açıklama yaparak duyurur. Bunu bilmenize rağmen yaptığınız, işgüzarlıktan öteye birilerine mesaj göndermek, yaranmak mıdır? Tribünlere mi oynuyorsunuz. Bilemem. Ama şunu hasseten vurgulamak isterim ki Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir vatandaşı sizden daha az vatansever değildir. Ama sizin gibi düşünmek zorunda da değildir. Aksi takdirde demokrasi olmazdı.

Sonuç olarak yaptığınız bir il müdürüne değil de sıradan bir vatandaşa ait olsaydı çenemi kalemimi yormaya dahi değmezdi. Oysa sizin omuzlarınızda Emmiyet Müdürlüğü gibi ulvi, soylu ve meşakkatli bir sorumluluk vardır. Buna uygun davranmanızı tavsiye ederim.

Aras Nihat

28 Şubat, 22:24 · 

Ne olduğunu bile bilmediğimiz Bir İranlı General öldürüldü diye günlerce ağlayan, yas tutan, kendi profil resimlerine kadar ölen generalin resimleri ile değişen, sosyal medyada günlerce ağıt yakan, yas tutanlara şöyle bi bakıyorum da, içlerinde “BAZI BİRİLERİ”
33 tane TÜRK ASKERİ ŞEHİT olmuş ne bir paylaşım, ne bir üzüntü msj’ı, ne de bir tepki…
(Ve bu kişiler yeri geldiğinde KATİL ESAD’I VE REJİM GÜÇLERİNİ BİLE SAVUNACAK KADAR ALÇAKLIK YAPABİLİYORLAR..)
Bir takım kitlelerde ŞEHİTLERİMİZ üzerinden kirli siyaset yapmanın peşine düşmüşler…
Hükümeti sevmeyebilirsiniz, yöneticilerini sevmeyebilirsiniz, görüşleriniz uymayabilir, ama burada söz konusu olan ne hükümettir, ne de yöneticileridir. Burada ESAS VE SÖZ KONUSU OLAN, TÜRKİYE DEVLETİ VE ASKERİ’DİR

Burada ESAS VE SÖZ KONUSU OLAN, TÜRKİYE DEVLETİ VE ASKERİ’DİR. Bu devlet tarih boyunca bu çoğrafya’da çok büyük bedeller ödemiş, şehitler vermiştir. 100 yıldır içeriden ve dışarıdan tüm oyunlara, tüm tuzaklara, tüm ihanetlere, kahpece tüm saldırılara rağmen, her zaman olduğu bugün de dimdik ayakta durmasını da bilmiştir. Her kim bu topraklar üzerinde yaşayarak bu ülkenin ekmeğini yiyorsa sadakatini her daim göstermek zorundadır. Ve her kim bu VATAN’a ihanet ediyorsa, bunun bedelini er yada geç ödeyecektir. Bugün siz isteseniz de, istemeseniz de, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ BİR SAVAŞ’IN İÇERİSİNDEDİR. BUGÜN YERYÜZÜ TARİHİNE YÖN VERMİŞ YÜCE BİR MİLLETİN NEFERLERİ OLARAK, TÜM SİYASİ GÖRÜŞ VE FİKİR AYRILIKLARINI BİR KENARA BIRAKIP, HER NE OLURSA OLSUN, HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE, MİLLİ VE MANEVİ TÜM ORTAK DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMA, VE DEVLETİMİZİN KAHRAMAN ASKERİ’’MİZİN ASLANLAR GİBİ YANINDA DURMA ZAMANIDIR… 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 (sevdiğim bir gençten alıntı)
Not: TAMAMEN DUYGULARIMI İFADE ETTİ.

Eshter Malik şehid KASIM SÜLEYMANİYE dil uzatmak kimsenin haddine değildir !!! HERKES HADDİNİ BİLMELİDİR…suriye konusuna gelince hangi amaçlarla ordayız ?? neye ve kime hizmet ediyoruz ?? ölende öldürülende müslümandır yani bizdendir maşalık yapanlara lanet olsun sebep olanlara lanet olsun

Eshter Malik Yunus Taha iran ne alaka ?? sen neden amerika israil işid öso orda diyebiliyormusun ?? tek derdiniz iran demi !!

1

Yunus Taha Neden iran ‘ın orda olduğunu eleştirmiyorsun da tr yi elestiriyorsun ? Süleymani denen katil az mi müslüman katletti.
https://youtu.be/lTyPJf8a19ADaha Fazlasını Gör

Eshter Malik Murat Özdemir muratcım bende yazdıklarından ne olduklarını anlıyorum zaten mühim değil ben severim böyle tipleri :)) iran vurdukça bunların bağırları yanıyor 🙂 iran işidi temizledi bunlar ağıt yaktı iran amerikan üsslerini vurdu bunlar amerikaya dua et…Daha Fazlasını Gör2

Murat Özdemir Eshter Malik sende haklısın abi 😊2

Hüseyin Göllüce Eshter Malik
İranı madem bu kadar seviyor ve savunuyorsun, küstahça Türkiye yi hangi amaçla orda diye eleştiriyorsun lan hadsiz defol git İrana… · 19s

Hüseyin Göllüce 34 şehit verdik Hiç mi düşünemezsin… Hizbullah terör örgütü kurup Türkiye ye de gönderen, Suriye ye de gönderen, sivil kadın, çocuk demeden katleden köpek Esed ile iş tutan İranı bu kadar seviyor da ne halt yemeye bu memlekette yaşıyorsun hadsiz zavallı…
Defol git lan İrana…6· 19s

2

Serdar Akuş Hüseyin Göllüce sayın müdürüm sadece iran icin de değil aslında. Bu memlekete, bu devlete buğzeden herkesin vatansız ölmesi haktır. · 16s

Eshter Malik Hüseyin Göllüce Vatan toprağına kast eden babam dahi olsa affetmem bunu bilesin ben türk oğlu türküm ceddim türk boyu olan oğuz boyudur bu yeterlidir sanırım..Ben ülkü ocaklarında yetişmiş ve gençliğini bu uğurda çalışarak geçirmiş biriyim..

Hüseyin Göllüce Eshter Malik
O zaman bir Türke yakışır davran. Önce Türkiye için can atsın yüreğin İran için değil. Hepimiz hamd olsun Müslümanız ve Hz. Peygamberimiz (S.A.V.) in mezhebi de yoktu.

Neyse Allah Türkiye’mizin birlik ve beraberliğini artırsın inşallah

Formun Altı

 

Benzer Haberler

3 Yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir