Bir Servet Bağışlayan Hayırsever Gurbetçi: Yetim Ve Kimsesizlere Sahip Çıkmalıyız

1 yıl önce
203 kez görüntülendi

Bir Servet Bağışlayan Hayırsever Gurbetçi: Yetim Ve Kimsesizlere Sahip Çıkmalıyız

 

25/08/2021

Yıllarca Almanya’da çalışan Iğdırlı gurbetçi Hayırsever vatandaş Hatem Duman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşların hizmetinde kullanılmak üzere 4 dükkân ve 8 meskenli apartmanını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağışladı.

Bağışla ilgili protokol, Vali H. Engin Sarıibrahim ile hayırsever Hatem Duman tarafından imzalandı. Valilik makamındaki imza protokol töreninde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven de yer aldı.

Ev Ve İş Yerini Bağışlayan Hayırsever Gurbetçi: Yetim Ve Kimsesizlere Sahip Çıkmalıyız

50 yıldır Almanya’nın Berlin şehrinde yaşayan 84 yaşında ki Hatem Duman,’da bağış yaptığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Hatem Duman, Almanya da çalıştım Almanya da fabrikam var. İş yerlerim var 11 çocuğum var,1 tanede evlatlık 12 çocuğum var. Hepsinin işi gücü yerinde. Düşündüm taşındım gidip Iğdır da ki evimi dükkanlarımı, çocuk esirgeme kurumuna bağışlamaya karar verdim.Ak parti il başkanı Ali Kemal Ayaz’ı aradım .O da baş üstüne diyerek uğraştı iş oldu.bende evimi oraya hibe ettim. Ama dedim şartım ebedi olarak Çocuk esirgeme kurumunun olacak başka bir yere geçerse evimi geri alırım ben gitsem bile çocuklarım geri alır. Sağlık raporumu da aldım verdim. Tapumu çevirdim. Yardımsever insanım Almanya’ya 100 kişi götürdüm. işçi yaptım.Şimdi 400 kişi oldular.ben yardımsever insanım aklımda hep vardı.Yardımdan kaçmam .Çocuklarım bir şey demediler. Mal benim herkesin hakkını vermişim. Herkesin işi var evi var vermişim oturuyorlar. Bu binayı da 30 diğer oğluma vermiştim çalıştırıyordu. Dedi ben daha yoruldum. Köyde 50-60 dekar bahçemi de verdim ona. Şahsıma aittir. Kimseyi de alakadar etmez.

Neden Çocuk esirgeme kurumuna bağış yaptın sorusuna Hatem Duman,” Şöyle cevap verdi:” Ben öksüz çocuklara çok acıyorum. Yetimler zor durumdalar. Biz onlara sahip çıkmamız insan olarak yaşatmamız lazım. Yetim çocuklar var bırakıp kaçıyorlar. Ne yapsınlar nereye gitsinler, nerede kalsınlar. Otursunlar Böyle bir binayı verdim 4 dükkân 8 evdir. Düzenleseler 16 daire ve 8 dükkânda olur. Ben ebedi olarak onlara verdim. Onlarda yapacaklar. Çok mutlu oldum memnun oldum.”

Hayırseverlere de seslenen Hatem Duman,”Herkesin malı Türkiye Cumhuriyetine helal olsun, Bu fakirlere yetimlere yardım etsinler. Türk vatandaşı olarak hepimiz elimizden geleni yapmalıdır. Yapacağız da. Herkes hayırsever olarak seve seve yardım etsin. Buraya 4 milyon verdiler ben vermedim. Şeklinde konuştu.

Hayırsever gurbetçi Hatem Duman’ın ileride okul yaptırmayı da düşündüğü belirtildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık