23/07/2020

Şimdiki belediye binası hem eski hem yetersiz hem de artık pek de uygun olmayan bir mevzide.Bu nedenle oradan kalkması için defalarca yazdım.Tartıştım.Toplantılarda dile getirdim.Valilere,belediye başkanlarına,siyasilere dedim durdum.

Nihayet bu konuda karar alındı ve bina oradan kaldırılacak.Eski belediye binası-eski rektörlüğün yerine yeni donanımlı büyük bir bina yapılacak.

Mahallem olduğu için oradan her gün bir kaç kez geçmek durumunda kalırım.Baktım binayı yıkıyorlar.Bir tuhaf oldum.O arsayı belediyeye 1968 yılında satan benim.Binanın yıkılması hatıralarımı da depreşti.O arsada çocukluğum geçmiş.Kılıç, saklambaç, kovboyculuk oynamışız.Hemen köşe başındaki Merinos’un yeri ise doğup büyüdüğüm evdi.

Ben bu duygular içinde resim almaya çalışırken oradaki işçiler bir hava attılarki bana.sormayın.Yok resim çekmek yasaktmış.Yok güvenilir değilmiş.Yahu siz yıkıımn içindesiniz.Ben saha dışından görüntü alıyorum.Gazeteciyim.Arsanın eski sahibiyim.Ve bunu diyenler şerit çekmemişler.Uyarı levhası koymamışlar.Baret takmamışlar.Benim gibi bilinçli dikkatli birisine ahkam kesiyorlar iyi mi.

Konunun ilgilisi kimdir lütfen dediklerimi dikkate alıp çalışanları uyarsınlar.Baret taksınlar.Şerit çeksinler.

Vali bey ile konuştuğumuz üzre umar ve dilerim proje hızla hayata geçer.Zira bu binanın tamamlanması zincirin ilk halkasını teşkil edecektir.Buna bağıl olarak, şehir parkı, il özel idaresi, karakol.etkilenecektir.

Emeği geçen herkesi gönülden kutluyor ve içten teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir