17/03/2020

 BAŞTA VALİLİK OLMAK ÜZERE BELEDİYE VE İLGİLİ BİRİMLERİ KUTLARIM

          Korona virüs belası ortaya çıktığı ilk günlerde, millet sanal ortamda adeta konunun uzmanı olaraktan kıyametler koparıyordu.Niçin tedbirler alınmıyor.Niçin valilik açıklama yapmıyor.Basın niçin bu konunun üzerine gitmiyor.Niye yazmıyor.Ve ardı ardına da ahkam keserek öneriler sıralanıyordu:
          -Sınır kapıları kapatılsın

          -Okullar kapatılsın

          -Camiler kapatılsın

          -Hastaneler sağlık kuruluşları gereken önlemleri alsın

          Bekara karı boşamak çok kolay.Alınacak tedbirlerin getirisi götürüsü ve en önemlisi de uygulanabilirliği hesap edilir.

          Bu noktada Valilik çok hızlı ve kesin bir biçimde gerekli sağlık önlemlerini aldı ve sürekli olarak da sürdürüyor.

          Buna paralel olarak İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane teyakkuzda.

          Milli Eğitim Müdürlüğü de temizlik ve sağlık kurallarına azami ölçüde dikkat ederek, gereken önlemleri alıyor hem de temizlik ilaçlama yapıyor.

          Belediyemiz ise ta baştan beri konuya ciddiyetle eğildi ve özellikle toplu ulaşım araçlarında gereken ilaçlamaları yaptı ve bu güzel tutumunu da sürdürüyor.

          Bunların hepsi kurumlarımızın,  toplum sağlığına verdikleri önem ve değeri gösterir.Hepsine minnet ve şükranlarımızı sunarız.

          Tedbirler niye alınmıyor diye vaveyla koparanların şimdiki hallerini görmek isterdim.Kahveler,nargile yerleri cafe unvanlı ne olduğu belirsiz oturma yerleri kapatıldı. Sağlık açısından kuşkusuz iyi oldu.

          Ne var ki madalyonun bir de öbür yüzü var.Bu yerlerin müdavimi gençlerdi.Bunlar şimdi nereye gidecek ve nerede zaman geçirecekler.

          Kapanan işyerlerinde binlerce insan çalışmaktadır.Hadi işyeri sahipleri sermayeden yediler.Ya buralarda çalışan günü birlik işçiler ne yapacaklar.

          Hani dedik ya bekara karı boşamak kolay ama her tedbirin bir takım yan sonuçları da vardır. Bunları bilmeden, hesaba katmadan valiliği sağlık müdürlüğünü belediyeyi suçlayanlar şimdi alınan katı tedbirlerin gerçekleri ile karşılaştıklarında ne düşünürler acaba.

          Devlet kamu yararına gördüğü her tedbiri alır. Bu devlet olmanın, hükümran olmanın biricik şartıdır.

          Devletinde illerdeki temsilcisi tartışmasız validir.

          Iğdır valiliği, diğer illerimize kıyasla daha hızlı daha kesin ve yeterli önlemleri hızla ve eksiksiz olarak hayata geçirmiştir. Iğdır en büyük risk bölgelerinden birisidir.Zira İran ile sınırdaştır.Ticaret ve turizm ağırlıklı bir insan sirkülasyonu vardır.

          Bu işin şaka kaldırır yanı yok.Can cümleden azizdir. İlgililerin öneri ve uyarılarını aynen yerine getirmek durumundayız.Titizlikle. Dikkatle.

          Ama heyecanlanmadan.Korkmadan.Paniğe kapılmadan ve hele telaşe göstermeden.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir