Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in İlköğretim Haftası Mesajı

2 yıl önce
666 kez görüntülendi

Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in İlköğretim Haftası Mesajı


                         Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in İlköğretim Haftası Mesajı

           Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, İlköğretim Haftası nedeniyle bir  mesajı yayınladı.

            Gönen,mesajında  şu görüşlere yer verdi:”Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini buruk da olsa beraberce yaşıyoruz.

       Eğitimin temel hedefi, bireylerin özellikle de çocukların ve gençlerin toplum yaşayışındaki yerlerini alabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine ve böylelikle sosyal yaşama sağlıklı bir şekilde uyumlarını sağlamalarına yardımcı olmaktır. Bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır.” sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir. Bu bilinçle eğitim camiamızın her türlü şartta eğitim ve öğretimi en iyi şekilde sürdüreceğine inancım tamdır.

       Bu duygu ve düşüncelerle, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerine ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum, İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini diliyorum.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık