ADINA GURBAN EMNİYET MÜDÜRÜNE IĞDIR’I TANITAN KİTABIMI TAKDİM

1 yıl önce
288 kez görüntülendi

ADINA GURBAN EMNİYET MÜDÜRÜNE IĞDIR’I TANITAN KİTABIMI TAKDİM

ADINA GURBAN EMNİYET MÜDÜRÜNE IĞDIR’I TANITAN KİTABIMI TAKDİM

03/10/2021

Emniyet Müdürüne “hayırlı olsun” ziyaretine gittiğimde kitabımdan söz etmiş ve ilk fırsatta kendilerine takdim edeceğimi söylemiştim.

Cuma günü için saat 14.30 da özel kalem arayarak beklediklerini söylediler. Tam vaktinde emekli öğretmen ve işadamı aziz dostum Tuncay Güneş ile birlikte gittik. Bizi büyük bir incelikle kabul etti.

Üç entelektüel koyu bir sohbete daldık. Müdür Bey’in doktorasının Halkla İlişkiler üzerine olduğunu öğrenince, bana kimilerinin, “Ya Akay Hoca Emniyet Müdürü doktormuş niye ki doktorluğu bırakıp polis olmuş”  diye abuk sabuk sorulara muhatap olduğumu hatırladım.

Bu vesile ile tarihi bilgisinin de derin olduğunu gördük. Klasik, kitaplarda yazılan tarihi değil de tarihin arka odasına vakıf olması, beni ayrıca sevindirdi. Zira Iğdır gibi netameli ve suç çeşidinin çok olduğu bir yere, böylesi entelektüel, donanımlı ve mesleğini ve devletini, halkını seven birisinin olması bizim için bir lütuftur. Nimettir. O klasik polis anlayışından çok uzak uzak bir yaklaşımının olduğunu da İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN düsturunu öğrenmek bizi ayrıca mutlu etti.

Ancak makamın yoğunluğunun idrakinde olduğumuzdan, güzel, tarihi, sosyal çözümlemelerini yeterince dinleyemeden, bu fikir teatisine, doyamadan makamdan izin isteyip ayrıldık.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık