03/03/2020

24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ve Aydın Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu, Habertürk ekranlarında ki ‘’Türkiye’nin Nabzı’’ tartışma programında Türkiye’nin Suriye politikalarını eleştirdiler.

Türkiye’nin yeniden Suriye politikalarını gözden geçirmesini dile getiren her iki tartışmacı, Suriye’nin geldiği noktalara değinerek, 5 milyondan fazla Suriyelinin Türkiye ve Balkanlarda tutulmasının, İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesinin (BOP) bir parçası olduğu, Suriye’den Suriyelilerin arındırılmak istendiği ve bu şekilde İsrail’in Suriye’ye yerleşeceği, ele geçireceği dile getirildi.

Suriye’nin Parçalanması 30 Yıl Önce Dile Getirildi

Şu anda İsrail’in büyük Ortadoğu projesine (BOP) başta ABD olmak üzere, Rusya, İran, İngiltere ve Çin’in destek verdiğini açıklayan Ramazan Kurtoğlu, projenin 30 yıl öncesinde ABD’de bulunan bir akademisyen tarafından dile getirildiğini söyledi.

Kurtoğlu yaptığı açıklamalarda, belirtilen bu 5 ülkenin İsrail’le anlaştıklarını, İngiltere ve ABD’nin bölgede mezhepsel ayrımcılıklarından yararlanarak islam adı altında terör örgütleri kurduğu ve bu şekilde Ortadoğu ülkelerini iç savaşlara sürükleyerek ekonomilerini zayıflattığını ve bu şekilde meşru hükümetlere istedikleri şartları kabullendirdiklerini söyledi.

Kurtoğlu ayrıca, 30 yıl öncesinden, Ortadoğu’dan Türkiye ve Balkanlara yaklaşık 90 milyon insanın zoraki göç ettirileceği ve bu şekilde boşalan yerlere İsrail’in kolaylıkla yerleşeceğinin, hakimiyetini kuracağının ta o zamanlardan söylendiğini hatırlattı.

Suriyeliler Gönderilmezse İsrail’in Dediği Olmuş Olacak

erilmezse İsrail’in Dediği Olmuş Olacak

Konu hakkında konuşan Sinan Oğan ise, Türkiye’nin bilerek veya bilmeyerek İsrail’in Büyük Ortadoğu projesine hizmet etmemesi için, Suriye politikalarını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini, İsrail’in oyununa gelmemek için Türkiye’de bulunan Suriyelilerin tekrar Suriye’ye gönderilmesi gerektiğini, bunun için de vakit kaybetmeden Suriye Esad Rejimi ile siyasi diyaloğa geçilmesi gerektiğini söyledi.

Suriyelilerin Türkiye’de tutulmaya çalışılmasının bir İsrail projesi (BOP) olduğunu iddia eden Oğan, Türkiye’nin Suriye’de uçuş yasağı olduğunu hatırlatarak, Mehmetçiğimizin bu koşullarda Suriye’ye gönderilmemesini, Suriye topraklarına girerek hiçbir şey elde edemeyeceğimizi, nihayetinde karşımızda 5 güçlü bir ülkenin olduğunu vurguladı.

5 ülkeyi karşımıza alabilecek bir ekonomik gücümüzün olmadığını vurgulayan Oğan, bazı vatandaşlarımızın ‘’Şam’a girelim, Halep’e girelim’’ sözlerine atıfta bulunarak, ‘’Ne elde edebiliriz? Şu anda Esad, İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesi’ni kabul ederek 5 ülkeyi arkasına aldı ve yapılan iç savaşta Esad kazandı’’ dedi.

Cihat, Mesih İnancı Ve Deccal

Yapılan tartışmada ayrıca Mesih-Deccal inanışlarının İsrail projesine nasıl hizmet ettiği ve bu inanışlar üzerinden terör örgütleri kurulduğu, Ortadoğu’da terör örgütlerinin Cihat kavramlarını kullanarak Kuran dışı, gerçek İslamiyet dışı söylemlerle belli bir kitle topladığı tartışıldı.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir