KARAKOYUNLU İLÇESİNİN TEK LOKANTASINI BİR BAYAN ÇALIŞTIRIYOR

            Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesinde bulunan tek lokantayı 7 yıldır bir bayan çalıştırıyor.

            İlçenin tek lokantası olan “Hanımeller”  adlı lokantada her gün 10 -15 çeşit yemek çıkıyor.7 yıl önce küçük bir lokantada tost yaparak işe başlayan Hanım Kızıl (39)işi büyüterek lokanta açtı. Pişirdiği birbirinden güzel ev yemekleri yanında dönerde yaparak Karakoyunlu ilçesinde görev yapan memurlara hizmet veriyor.

            Eşi kendisi ve 2 bayan işçinin çalıştığı lokanta hakkında konuşan Hanım Kızıl “ 7 yıl önce bu işe tost yaparak başladım. İşi ilerlettim lokantayı bu hale getirdim. Fiyatlarımız çok uygun. Genelde ilçede görev yapan memurlar gelip yemek yiyor. yemekten sonra çay ücretsiz. Fiyatları ve yemeği beğeniyorlar. Allaha şükür şimdilik işlerimiz iyi. Çevreden köylerden hatta Iğdır dan dan gelip yemeğimi yiyenler var. Hiçbir yerden destek almadım. Kendi imkânlarımla çalışmamla bu seviyeye geldim. Döner yapamaya başladım. İnsan istiyorsa işini sevsin her işi başarabilir. Benim için kardan önce hizmet temizlik önde geliyor. müşteri durumundan dolayı memnunum. Çevreden gelip yemek yemeleri beni gururlandırıyor. Herkesin zevkine göre yemek pişiriyorum. Yakında kebap çeşidine başlayacağım. İstek var. Fiyatlarımız uygun herkese uyuyor. Ben okumadım bir iş yapamam demek yanlış ben ortaokul mezunuyum. Çocuklarımı büyüttüm bu işe başladım. İnsan bir iş yapmalı. Bayan evde oturur yemek yapar düşüncesi değişmeli bayanlar ekonomiye katkı sağlamalı .Karakoyunlu ilçesinde tek lokantayız ben olmasam bu insanlar Iğdır’a  gidecek veya bisküvi ile karnını doyuracak.Eşim destek veriyor.Beraber yürütüyoruz.”dedi.

   Dönere Kadın Eli Değdi

               Yaptığı yöresel yemekler yanında gelen istek üzerine tavuk dönerde yapmaya başladığını söyleyen Hanım Kızıl, tır şoförü olan eşimi arayarak bana döner makinesi al getir dönerde satacağım. Dedim. Oda aldı getirdi. Dönerimizin tadını beğenenler çok. Şeklinde konuştu.

                   İşletmeciliğini kendi yaptığı lokantasında döner kesen yemek pişiren servis yapan Hanım Kızıl,  lokantada iki hemcinsi ile birlikte ev yemekleriyle de müşterilerine hizmet veriyor.

              Yemek yiyen müşteriler ise Hanım Kızıl’ın yemeklerini beğendiklerini belirterek,”Yemekler çok güzel ve uygun öğretmenler, memurlar, işçiler olarak gelip yemek yiyoruz. Hem temiz hem de lezzetli ”dediler.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir