Iğdır İl Özel İdaresi 2020 yılı bütçesi İl Genel Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı 20’ci birleşimi Meclis Başkanı Yaşar Sarıtaş başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

       İl Genel Meclisi Toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili Mehmet Nuri Turan Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Ali Bulut, ve İdaremiz Birim Müdürleri katıldılar.

Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmenliğinin 29. Maddesi gereğince Iğdır İl Özel İdaresinin 2020 yılı bütçe kararnamesindeki maddeler Meclis Başkanı Yaşar Sarıtaş başkanlığında tek tek okunarak oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada İl Özel İdaresi’nin 2020 yılı için öngörülen 54.400,000,00 TL’lik bütçesi oybirliği ile kabul edildi.

  İl Genel Meclis başkanı Yaşar Sarıtaş, geçen yıl 47 milyon Tl olan bütçemiz 2020 yılı itibariyle 54.400,000,00 TL olarak belirlenmiştir,  bütçenin hazırlanmasında başta komisyon başkanı ve üyeleri olmak üzere tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve İl Özel İdaresi genel sekreterlik nezdinde çalışan tüm personellerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 2020 yılı bütçesi üzerinde yaklaşık 20 gündür sürdürdükleri yoğun çalışmanın sona erdiğini söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili Mehmet Nuri Turan Hazırlanan bütçenin ilimize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyor, bütçenin hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir