09/03/2020

İstanbul’da faaliyetlerini yürüten Iğdır İl Derneği bugün dernek binasında bir basın açıklaması yaptı.

İstanbul’daki bazı Iğdır dernekleri, Asim-Der İstanbul Temsilciliği, STK temsiclileri ile Iğdır İl Derneğinin yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın açıklamasını okuyan Iğdır İl Dernek Başkanı Öztürk Altuntaş şu açıklamalarda bulundu: 

Değerli Basın Mensupları,

Asim-Der deyince ilk akla gelen, Genel Başkan Sayın Göksel Gülbey’dir. Çünkü 2002 yılından bugüne ömrünün kalan kısmını Ermenilerin soykırım iddialarını çürüten çalışmalara adayan Sayın Gülbey ve ekibidir.

Iğdır gibi stratejik konuma sahip güzide bir ilimizi bizler biliyoruz ki Ermenistan kendi toprakları bilip, Iğdır’da bir kale gibi duran Asim-Der’e karşı desiseler üretmektedir.

Başkan Gülbey, başta Iğdır olmak suretiyle Van ilimizin duyarlı STK’ları ile sürekli Ermenistan Diasporası ile mücadele edip, onların uluslararası asılsız soykırım iddalarını çürüten kişi olmuştur.

Başkan Göksel Gülbey’in son yıllarda ses getiren çalışmalarına artık Ermenistan değil, içeride bulunan gerek Iğdır’ın siyasileri, gerek Azerbaycan Kars Konsolosluğu ve gerekse kendilerini çok iyi bilen diğer şahıslar maalesef Başkan Göksel Gülbey ile uğraşan kişi ve kurum olarak öne çıkmışlardır.

Özellikle Azerbaycan Kars Konsolosluğu Nuru Guluyev, bugüne kadar Asim-Der’in hiç faaliyetine ve toplantısına katılmamakla hakkındaki iddiaları güçlendirmiştir. Ayrıca Azerbaycan Kars Konsolosu Nuru Guluyev’in Başkan Göksel Gülbey’in Iğdır’dan çıkarılması isteği kabul görmüş ve Göksel Başkan’ın Iğdır’dan tayinini Çorum’a aldırılmasını görmekteyiz! Asim-Der gibi önemli bir STK’ya yapılan bu yanlışı tüm STK’lar için yapılmış olarak anlamaktayız. 

Iğdır’dan Van’a ve oradan da İstanbul’a kadar tüm STK’lar olarak bu yanlıştan derhal dönülmesini istiyoruz…  Iğdır İl Derneği olarak Başkan Göksel Gülbe’yin arkasındayız.

Değerli Basın Mensupları,

Ermenistan’ın göz diktiği güzel Iğdır ilimizi,  Asim-Der gibi güzide bir STK’mız kale duvarı gibi koruyup kollamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve iki devlet bir millet olarak gördüğümüz Azerbaycan Devleti’nin desteklediği Asim-Der Genel Başkanı Sayın Gülbey’i biz STK’lar olarak yedirmeyiz. Bu nedenle hakkındaki iddaları güçlendiren Azerbaycan Konsolusu Nuru Guluyev’in görevden alınmasını ivedilikle beklemekteyiz.

Aksi halde Iğdır’ı, Van’ı ve oradan da İstanbul’u ayağa kaldıracağız…

Değerli Basın Mensupları,

Yıllardır Ermenistan Türklerin kendilerine soykırım yaptıklarını iddia etmiş ve Asim-Der gibi bir STK’mızı karşılarında bulmuştur. Ermenistan’ın çakma soykırım iddialarını Asim-Der çürütmüştür. İşte bundan rahatsızlık duyan karanlık eller, sadece iki tane adamını harekete geçirerek Başkan Göksel Gülbey’i etkisiz kılmak istemiştir. Göksel Başkan Iğdır’ın gururu durumunda biri iken kimsenin kendisine uzanan ellere müsaade etmeyeceğiz.. Saygılarımla…

Öztürk Altuntaş

Iğdır İl Derneği Başkanı

Kaynak: Iğdır Doğuş Gazetesi

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir