27/02/2020

     İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yürütülen Coğrafi Bilgi Sistemlerinde gelinen durum yapılan bir toplantıda ele alındı.
          İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş başkanlığında yapılan toplantıya Genel sekreter yardımcıları, ilgili birim müdürlükleri ve Harita Mühendisleri katıldı.

             Toplantıda öncelikle İl Özel İdaresi tarafından yürütülmekte olan Coğrafi Bilgi Sistemine ait çalışmalar ve gelinen son durum ayrıca 2019 yılı sonlarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından KÖYDES CBS ( Coğrafi Bilgi Sistemleri) rehberinde yapılan değişiklikler sonucunda kurumumuzda mevcut bulunan CBS sistemi ve CBS verilerinin güncellenmesi için yapılacak olan iş ve işlemler hakkında genel bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

            Kurum çalışmalarında CBS’nin büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş “İl Özel İdaremiz bünyesinde oluşturulan ekip ile Iğdır’a bağlı tüm köylerimizde yapılacak olan konuma dayalı gözlemlerle elde edilen grafik ve grafik olmayan bilgilerin toplanması, saklanması, işlenmesi sayesinde söz konusu verilere kurum içinden veya kurum dışından hızlı ve doğru bir şekilde erişim sağlanacaktır ” dedi

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir