13/12/2019

Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesi 8 Aralık Pazar günü MEV Anadolu Lisesinde aday öğretmenler için yapılan “Adaylık Kaldırma Sınavı” öncesinde sınava giren öğretmenleri okul kapısında karşılayarak, öğretmenlere çeşitli ikramlarda bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube Başkanı Erkan ÇİĞDEM, Sınava giren öğretmenlere, sınav öncesi Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanan Sınava Hazırlık Kitabı, Deneme Sınavlarıla ile çeşitli destekler sağladı. Eğitim-Bir-Sen kitabıyla sunana hazırlanan meslektaşların Sınav öncesinde Şube Yönetim Kurulu, İlçe Başkanları, Kadın Komisyonu, Genç Memur-Sen heyeti ile birlikte okul girişimde karşıladılar. İkramlarda bulunarak, Sınavda kendilerine başarılar dileyerek heyecanlarına ortak oldular.

Başkan ÇİĞDEM sözlerine şöyle devam etti; Aday memurluk sınavını; merkezi sınav sistemiyle gerçekleştiren tek bakanlık Milli Eğitim Bakanlığıdır. KPSS gibi zor bir maratonda binlerce adayı geride bırakarak, öğretmen olarak atanan öğretmenleri tekrardan MEB tarafından yapılan bir sınava tabi tutulmaları, Öğretmenlere bu stresi yaşatan uygulamanın son bulması için MEB’e başvurumuzu yapmıştık. Bu merkezi sınavın kaldırılması için Yetkili sendika olarak sürecin takipçisi olacağız” dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir