17/01/2020

SOSYAL MEDYADA BELEDİYEMİZE KARŞI YAPILAN HAKSIZ ELEŞTİRİLERE YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI

Basına ve Kamuoyuna 
Son günlerde özelikle sosyal medya mecralarında, belediyemiz tarafından sokak hayvanlarının öldürüldüğü noktasında çıkan haberler üzerine Belediye Eş Başkanlarımız, Belediyemizin hayvan barınağında açıklama yaptı.
Eş Başkanlarımız yaptığı açıklamada;”Son günlerde Sosyal Medyada dolaş bir videoda ateşli silah kullanılarak öldürülen bir köpeğin olduğu iddiası üzerine hem Hayvan Barınağını ziyaret ettik hemde bu konuda açıklama yapmak, yaratılmak istenen yanlış algıyı düzeltmek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduk.
Aynı gece yaşanan olayda kullanılan silah elimde. bu silahta kullanılan ateşli fünye ile kullanılan uyuşturucu iğneler, gece karalıkta ateş edilince namlunun ucunda ateş şeklinde yansıma oluyor. İlgili arkadaşlar Emniyet mensupları tarafından sorgulanmış, kullandıkları silahla deneme atışları yapılmış, yapılan incelemede bu silahların uyuşturucu olarak kullanıldığı, tesbit edilmiş. Bahse konu hayvanımızda barınağımızda bakımı yapılmaktadır.
Hayvan haklarını savunan ekolojik dengeyi esas alan bir anlayışa sahibiz, yönetimi devir aldıktan bu güne özellikle hayvan barınağı ve hayvanları kısırlaştırma küpeleme kunusunda en iyi çalışmayı yapan belediyeyiz. Ekibimiz tecrübeli, tüm imkanlarımızı seferber ettiğimiz Basına yansıyan boyutuyla anlaşılmıştır.
Bahse konu hayvanımız burada, Emniyet tarafından arkadaşlarımızın ifadeleri alınmıştır. Bize karşı yapılan bu karalama politikalarını reddediyoruz.
Böylesi bir anlayışı asla savunmuyoruz. Biz insan yaşamı ve hayvanların tümünün yaşamını esas alan, Doğanın tamamını esas alan bir belediye pratiği içerisinde olacağız ve devam edeceğiz. Bu Manada kamuoyuna bilgi vermek gereği duyduk, her şey yansıtıldığı gibi değil. Böyle Yaşanan olayların başta ilgililer tarafından teyit edilmesi durumunda böyle durumlara girilmesini daha doğru buluyoruz. Dedi’’
Eş Başkanlar ayrıca barınakta sokak hayvanları için yapılan işlemler hakkında bilgi verdi. Hayvanlar için verilen yem ve mamaları kamuoyuna aktardı. Hayvanlar için yapılan işlemlerin bulunduğu ve kayıt altına alınan dosyaları gösterdi. Eş Başkanlar Bu tür karalama kampanyalarına itibar edilmemesini istedi.  
4 Ek

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir