Kıymetli Iğdırlılar Değerli Basın Mensupları

          Öncelikle hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Malumunuz 4 Haziran 2014 yılında kıymetli Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle İl Başkanlığına atandım. 2018 yılı Haziran ayında yapılan Milletvekili seçimleri nedeniyle istifa ederek Milletvekili adayı olmuştum. Az bir oyla kaybetmiş olduğumuz seçim sonrası tekrar Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin tensipleriyle İl Başkanlığına atanarak toplamda şimdiye kadar altı yıl gibi uzun bir süre bu görevi icra ettik.

          Bu süre zarfında;

10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi

7 Haziran 2015 Milletvekilli Genel Seçimi

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimi

17 Nisan 2017 Anayasa Referandumu

4 Haziran 2017 Iğdır Yerel Seçimi

24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimi

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerini gerçekleştirdik.

Yine 2014 ve 2017 Olağan Kongre süreçleri ve 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe teşebbüsü olmak üzere görev süremiz içinde yoğun bir siyasi mücadele verdik. Bu süreçlerde bir kısım seçimlerde belki istediğimiz sonuçları alamadık ancak tüm teşkilat mensuplarımızca sürekli sahada yoğun bir mücadele verdik.

Görev sürem içerisinde İl, İlçe ve Belde teşkilatlarımız, Kadın ve Gençlik teşkilatlarımız ile Yerel yöneticilerimizle hep uyum içerisinde çalıştık. Tüm süreçlerde Genel Merkezimiz nezdinde mahcup olmamak için kardeşlik ve aile hukuku içerisinde olduk. Ve Allah’a şükürler olsun bunda da başarılı olduk.

          Görev yaptığım süre içerisinde hem kıymetli Cumhurbaşkanımız hem de Genel Merkezimizin Teşkilat ve diğer birimlerinin hep desteğini aldık. İki etnik ve iki mezhepli bir toplumun yaşadığı, küçük bir İl olması hasebiyle siyasetin zor yapıldığı, ayrışmanın derin olduğu bir ilde tüm teşkilatlar olarak hep hassas bir siyaset izledik.

          İl Başkanlığı ve Milletvekilliği adaylığı konusunda partim ve Genel Merkezim bana sonsuz destek verdiler. Malumunuz olduğu üzere Cumhurbaşkanımızın talimatı ve Genel Merkezimizin kararıyla partimizin 7. Olağan Kongre süreci başlamıştır. Uzun süre yapmış olduğum bu görevi bir başka arkadaşa tevdi etmek üzere kongrede aday olmak istemediğimi uygun görmek üzere Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza arz ettim.

          Yapmış olduğumuz istişare neticesinde kongrede aday olmamaya, aday olacak kardeşimizi şimdiden belirleyerek kongre sürecini yürütmeye karar verdik. Bu nedenle affımı isteyerek dün itibariyle Genel Merkezimize istifamı sundum. Kararımızın şahsım, teşkilatım ve partim için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

          Görev sürem boyunca başta çok kıymetli Cumhurbaşkanım olmak üzere birlikte çalıştığım Genel Merkezimizin başta Teşkilat olmak üzere tüm Genel Başkan Yardımcılarına, ilgili birim ve personeline, yine birlikte hizmet etmekte olduğum tüm Iğdır Teşkilatımızın mensuplarına teşekkür ediyorum. Varsa bir hakkımız helal olsun, herkesin de bana hakkını helal etmesini istiyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da üyesi ve bir aile ferdi olmakta onur duyduğum partimin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olacağımı belirtir.

          Hepinize saygılar sunarım.

         Av.Ahmet TUTULMAZ

     Ak Parti İl Başkanı

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir