09/03/2020

Ak Parti Iğdır Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Kültür Ve Turizm İl Müdürlüğü salonunda gerçekleşen kongreye Ak Parti MKYK Üyesi Ahmet Sorgun’un yanı sıra eski Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras ile eski İl Başkanı Av. Mustafa Buluş’ta iştirak ettiler.  

Partililer ve delegasyonun yoğun katılım sağladığı merkez ilçe kongresinde tek liste ile gidilen seçimde Güven Demirel merkez ilçe başkanı seçildi. Bu göreve daha önce atanmış olan Demirel, kongre ile seçilmiş merkez ilçe başkanı oldu. 

Güven Demirel’in Özgeçmişi:

1985 yılında Iğdır Merkez Tacirli Köyü’ nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Iğdır’da tamamladıktan sonra 1999 yılında Iğdır Lisesine başlayarak 2002 yılında lise eğitimini tamamladı. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarılı olup, Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik&Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümüne kayıt hakkı kazandı. 2002&2003 yıllarında Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Enstitüsünde İngilizce dil eğitimi aldıktan sonra bölüm programına başlamış olup, 2006 yılında 3. Sınıfta iken, Türkiye Halk Bankası A.Ş. de girdiği bankacılık sınavını kazandı.

Bankacılık hayatına giren Güven DEMİREL aynı yıl örgün öğrenimine ara vererek Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne kayıt yaptırdı. 2010 yılında başarı ile mezun oldu.

2006&2008 yıllarında bankanın operasyon departmanında, 2008&2010 yıllarında ticari pazarlama departmanında çalışarak 2011 yılında Şanlıurfa’da askerlik görevini yerine getirdi. 2012 yılı Haziran ayında bankadaki görevinden istifa ederek, İnşaat mühendisi Ağabeyi Abbas DEMİREL ile beraber Demirel Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini kurdu.

Demirel Yapı, Iğdır ‘da yap-sat modeli ile konut projeleri üretmekte ve kamu taahhüt işlerini de üstlenmektedir.

Iğdır Genç Girişimciler Derneği üyesi olan Güven DEMİREL evli olup avcılık, offroad ve doğa sporları ile yakından ilgilenmektedir.

Güven Demirel’in Merkez İlçe Başkanı Seçildiği Merkez İlçe Yönetim Kurulu Ve Yedek Üyeleri Şu İsimlerden Oluştu:


Kaynak: Iğdır Doğuş Gazetesi

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir