AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA NE DE AZ TALEP VAR

17/11/2019

Ahmet Tutulmaz’ın İl Başkanlığından istifasından sonra 42 kişi başvuruda bulundu.Partinin yanından geçmeyen,başka partiye çalışan ve hatta resmen ve alenen yer alanlar mı dersiniz,partiyi başarısız kılmak için sürekli köstek olan mı dersiniz,iki eşeğin arpasını bölmekten aciz olan mı dersiniz,üç kişi karşısında konuşamayacak kadar kültür ve bilgi yoksunu mu dersiniz,ilk mektep kaçkını mı dersiniz,parti binasının yerini dahi bilmeyen mi dersiniz hepsi başvuruda bulunmuşlar.

          AK Parti bu kadar mı yavan, bu kadar mı çıtası düşük bir parti. Demek öyle. İçlerinde üç beş arkadaş hariç diğerlerinin il başkanlığı yapacak ne kapasitesi var ne de özünde isteği.

          Peki nedir asıl mesele.Onlarda gayet iyi biliyorlarki kendilerine başkanlık filan verilmeyecek.Verilse altında ezilir silinirler. Başvurmalarının bir kaç sebebi var.

          Birincisi kartvizitlerine İl Başkan Adaylığı yazdırmak, partili imajı vererek ihale kredi nüfuz kazanmaya çalışmak ve gönlünden geçen adayın lehine çekildim ayaklarına yatmak.

          Bütün bunlar onların bileceği bir şey.Ama bunların içinde Nurettin Aras’ın olması hazin.

          Daha önceki yazılarımda da değinmiştim.Tekrarında fayda var.Iğdır sana gereken her makamı tevdi etti.Öğretmen olduğun için Milli Eğitim Müdürü oldun. Seni iki kez üst üste belediye başkanı seçti. Ardından büyük bir oyla milletvekili seçti.Daha ne yapsın bu Iğdır sana.

          Sen ise bu makamlardan sonra il başkanlığına talip oluyorsun.Bu deveden inip eşeğe binmek bile değildir.Niçin kendini yıpratıyorsun.Yaşın tamam.Aksakal olmuşsun.Topluma liderlik yap.Öncülük yap.Varsa bilgi ve deneyimlerinle yardımcı ol. Genç ve yeni kuşakların önünü aç.

          Ama yok.İllaki ben diyorsun.Bu bencilliktir.Bu gözü doymazlıktır.Bu ben varsam Iğdır var,ben yoksam Iğdırlı da olmasın demek gibi egoist ve kendini beğenmiş hırslı insanlara özgü bir komplekstir.Hiç ama hiç yakışmıyor.

          Peki Nurettin Aras sana bu başkanlığı vermezlerse-ki iddiaya girmeye hazırım vermeyeceklerdir-bir dahaki seçimlerde Bağlar Mahallesi Muhtarlığına veya azalığına mı aday olacaksın. Allah aşkına ağır otur batman çekesin.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir