YENİÇAĞ GAZETESİ 20 YAŞINA BASTI

1 yıl önce
154 kez görüntülendi

YENİÇAĞ GAZETESİ 20 YAŞINA BASTI

YENİÇAĞ GAZETESİ 20 YAŞINA BASTI

13/09/2021

Kurulduğu günden bu güne kadar yansız, tarafsız, özgür ve bağımsız gazetecilik anlayışı ile okurlarının karşısına çıkan YENİÇAĞ Gazetesi Türk kültürüne, sanat ve edebiyatına da büyük katkılarda bulunuyor.

13 Eylül 2002’de “Dünyayı Türkçe Okuyun” sloganıyla okurlarının karşısına çıkan YENİÇAĞ yayın hayatında 19 yılı geride bırakıp 20. yaşına ulaştı.

İlk sayısından bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi olan Türk Milliyetçiliği temelindeki yayın çizgisi ve milletin birliği, vatanın bütünlüğü konusundaki hassasiyeti ile ülkenin milli mevzisi oldu.

Bu süreçte; gazete merkezi ve yazarları defalarca saldırıya saldırıya uğradı, binası önünde protesto mitingleri yapıldı.

Her türlü ekonomik ambargoya maruz bırakılıp dağıtımı engellendi, reklam ve ilan almaması için her türlü gayret gösterildi.

Finansı iktidar tarafından sağlanan havuz medyasının bile bir kısmının kapandığı süreçte YENİÇAĞ büyük zararlara rağmen bağımsızlığını koruyarak yayın hayatını bugüne kadar sürdürdü.

Bu mücadelede tek destekçimiz okurlarımız oldu. Onlardan aldığımız güçle başardık. Bundan sonrası için de güvencemiz ve dayanağımız olan okurlarımızın desteğiyle nice 20 yıllar boyunca milletin sesi olmayı sürdüreceğiz.

Şimdiden Türk milliyetçiliği tarihinde ve Türk basın tarihinde hak ettiğimiz şerefli yeri almış olmak en büyük ödülümüzdür. Hep birlikte nice yıllara…

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık