19/06/2020

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Giresun Valiliğine atanan Enver Ünlü’nün yerine atanan Hüseyin Engin Sarıibrahim Valilik makamına gelerek göreve başladı.

Valilik binası girişinde Vali yardımcıları, kaymakamlar ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Sarıibrahim Valilik girişinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Vali Sarıibrahim yaptığı açıklamada, “Anadolu coğrafyasında güneşin ilk doğduğu, şehitler diyarı Iğdır’ımıza sayın Bakanımızın takdirleri, sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış bulunmaktayım. Yeni görevimizin şahsım ve Iğdırlılar için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu coğrafyayı bizlere vatan yapan bütün şehitlerimizi saygıyla, bütün gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum. Göreve başladığımız bu günden görevden ayrılacağımız son güne kadar Allah üstümüzden ter, paçamızdan vatan toprağını eksik etmesin. Sevgili Iğdır’lı hemşerilerimizden beklentimiz, hep beraber taş üstüne taş koyarak memleketimize hizmet etmektir. Bende sizlere bir hemşeri olmaya geldim. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Yeni Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, daha sonra makamına geçerek görevine başla

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir