“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

2 ay önce
67 kez görüntülendi

“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

01/04/2021

İçişleri Bakanlığının “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” uygulaması kapsamında, yaya geçitlerindeki bazı çizgiler kırmızıya boyandı.
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’’ mottosu ile ’’Yaya Önceliği’’ vurgusu yapılacak olan “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” etkinliği için kentteki yaya yolları hazırlandı.

Iğdır Merkez’de Atatürk Caddesi Zübeydehanım Bulvarı, Valilik binası önünde  yer alan yaya yolları boyandı.
Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir etkinliğine Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim, Cumhuriyet Başsavcısı  Oğuz Şükrü Ener, Iğdır Emniyet Müdürü Hüseyin Güllüce, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Özdurhan, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Iğdır Emniyet Müdürü Hüseyin Güllüce, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Özdurhan ve öğrenciler yaya geçidinden geçtikten sonra sürücülere “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’’ yazılı Tişört, şapka ve broşürler dağıtarak yaya öncülüğü hakkında bilgiler verdi. 
Vali H. Engin Sarıibrahim, İçişleri Bakanlığının “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” uygulaması kapsamında, ilimizde uygulama başlattık, kavşak giriş ve çıkışları ile yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere olan yayalara geçiş hakkını vermeye dikkat çekerek farkındalık oluşturmak istedik. Sürücülerimizi de bilgilendirdik. Sürücülerimizin bu kurallara  uymasını bekliyoruz.”dedi. 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık