YAA HOCA BAK GÖRDÜN MÜ

2 yıl önce
685 kez görüntülendi

YAA HOCA BAK GÖRDÜN MÜ

22/10/2020

 YAA HOCA BAK GÖRDÜN MÜ

               Iğdır ova merkezidir.Dolayısıyla insanları da tarım toplumunun bütün özelliklerini taşırlar.

          Çor,dolu vurmazsa,zamanında yağmur, kar yağarsa inşallah ekini-dikini iyi olur.Doğaya bağlıdır.Bu nedenle de işi tevekküle kalır.

          Yazın mevsimsel olarak iki üç ay, eşini çocuklarını çalıştırır.Geri kalan aylarda ise kahvede ömrünü tüketir. Bakın etrafınıza adım başı kahve vardır. İster tabelasında cafe, cofi veya çay evi yazsın, Hepsi tembel, işsiz yığınların zaman öldürdükleri yerlerdir.

          Bir yılın sekiz ayını kahvede geçiren insan dedikodu illetine düçar olur.Düşünmeye,okumaya vakti olmaz.Kulaktan dolma ve mesnetsiz laflar ile beyni dolar.Çalışmayan beynin ağza, dile yansıması da illetli olur.

          Bunun böyle olduğunu ben bilirimde o zat bilmez.

          Sayın Enver Ünlü Valinin tayini çıkınca, onlarca bu türden kişiler bana:

          -Yaa hoca bak gördün mü,Vali gitti.

          Sayın Vali Iğdır’da emekli oluncaya kadar mı çalışacaktı.Her memur gibi zamanı gelince tayini çıkar.Ki Vali Ünlü Bey’in tayini de iyi bir yere çıktı.Buna bürokrasi de TERFİAN atama denir.Iğdır’dan Giresun’a atanmak terfian atamadır.Çünkü Giresun Iğdır’dan nüfus olarak,ilçe sayısı olarak iki kat büyüktür.Dahası Iğdır 1992 yılında zoraki olarak il yapılmıştır.Hala kurumlar yerine oturmamıştır.Hala ilçe kasaba görünüm ve zihniyetindedir.Ama Giresun Cumhuriyetle yaşıttır.

          Ne var ki kahve müdavimi kardeşim, bunu kendince, valinin gitmesi olarak yorumluyor.Gitmesine gitmiştir ama iyi bir yere gitmesi onun için önemli değildir.O’nun sığ dünyasında Iğdır merkezdir.

          -Yaa hoca bak Ahmet Tutulmaz parti başkanlığından alındı.Ahmet Tutulmaz sittin sene o görevi mi yürütecekti. Elbette sırası vaki geldiğinde nöbet değişimi yapacaktır. Benim bildiğim Av.Ahmet Tutulmaz en uzun süreli parti il başkanlığı görevini yürütmüştür. 7 Yıla yakın bir süre.Ondan evvelde parti yönetim kadrosunda idi.

          Bunun adı partide nöbet değişimidir.

          AK Parti, partiler içerisinde en vefalı partidir.Yönetimde görev almış başkanlarını her zaman yad eder.Saygı duyar.Genel Merkez toplantılarına, koordinasyon toplantılarına da çağırırlar. Onların birikimlerinden yararlanırlar.

          Nitekim yeni başkan Ali Kemal Ayaz, A takımı ile selefi Ahmet Tutulmaz’ı bürosunda ziyaret etme nezaketini,vefasını göstermiştir.

          Ama adam hala diyor ki “Bak hoca Ahmet Tutulmaz alındı.”

          Görevini devretti demek daha doğrudur.

          Devir olsun, alınsın. Bundan sonra Av.Ahmet Tutulmaz avukatlığını doğru dürüst yapacaktır.

          Gece yarılarına kadar çalan, fuzuli telefonlardan, yerli yersiz beklentilerden kurtulmuş olacaktır.

           Ailesine dostlarına zaman ayırabilecektir.

          Kısaca rahata huzura kavuşacaktır.Av.Ahmet Tutulmaz olacak ve özüne rücu edecektir.Mesleğini icra edecektir.

          Cebi para görecektir

          Buna rağmen, kesek oturmuş taşın haline ağlıyor.

NOT: Resimde görüldüğü gibi Av.Ahmet Tutulmaz bir büyüğünün ve hocasının karşısında makam koltuğuna kurulmamış,incelik ve saygı göstererek karşımda oturmuştur.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık