VALİ’NİN 19 MAYIS MESAJI

1 yıl önce
169 kez görüntülendi

VALİ’NİN 19 MAYIS MESAJI

VALİ’NİN 19 MAYIS MESAJI

19/05/2021

Gazi Mustafa Kemal’in, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi dalga dalga tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılığıyla Milli Mücadelemiz zaferle taçlandırılmıştır.

19 Mayıs, “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” diyerek tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırdığı gün olarak tarihe geçmiştir.

102 yıl önce yakılan bu bağımsızlık meşalesi, aynı inanç ve azimle bugün de gençlerimizin elinde yanmaya devam etmektedir.

Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı sevgili gençlerimiz…

19 Mayıs 1919 tarihi, sizlere armağan edilen şanlı bir mazidir. Bu şanlı mazinin yarınlara ulaşması için en büyük umudumuz sizlersiniz. Milli Mücadelemizi zaferle taçlandıran kararlılığı ve inancı, coşkuyla çarpan kalplerinizde hissediyor, umutla parıldayan gözlerinizde görüyoruz. Milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak, kahraman ecdadımızın emaneti olan vatan, bayrak sevgisine ve bağımsızlık ruhumuza sahip çıkacağınızdan hiçbir şüphe duymuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Aziz milletimiz ve sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

     H. Engin SARIİBRAHİM
Iğdır Valis

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık